„Jei asmeniniai automobiliai gali būti pasirenkami juos vertinant ir per emocinę prizmę, komercinis transportas perkamas žvelgiant į jo eksploatacijos išlaidų eilutes, degalų sąnaudas, nepamirštama ir likutinė vertė ar patikimumas“, – akcentavo Valdas Valiukevičius, „Lietuvos komercinio automobilio 2020“ organizatorius ir Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas.

Jis pabrėžė, kad šiemet, dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos ir karantino apribojimų, trukusių visą pavasarį, rinkimai organizuojami vėliau nei įprastai. Vietoje finalo gegužę, kuris modelis taps geriausiu šiemet paaiškės rinkimų finale Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rugsėjo 4-5 dienomis vykstančioje automobilių rinkos parodoje „Autobazar“.

„Nors pasaulinė praktika tokia, kad reikšmingus įvykius, turėjusius vykti šiemet, stengiamasi perkelti į ateinančius metus, nusprendėme rinkimus organizuoti, nes suprantame, kad verslui, siekiančiam atsinaujinti transporto parką ir pasirinkti geriausius įmanomus variantus rinkoje, mūsų atliktas darbas ir surinkti duomenys bus ypač svarbūs“, – akcentavo V. Valiukevičius.

Įvertinami visi aspektai

Kas antrus metus vykstančiuose rinkimuose komercinius automobilius vertina autoritetinga komisija, kurios nariais yra ir patyrę reguliariai automobilius bandantys žurnalistai, ir transporto įmonių parkus formuojantys bei valdantys, o taip pat ir vairuojantys, profesionalai.

Komisijos nariai nemažai laiko praleidžia analizuodami automobilių techninius duomenis, tačiau neatsiejama rinkimų dalis – objektyvūs testai, kuriuose patikrinamas automobilių įsibėgėjimas, stabdymo efektyvumas. Be to, vertinamos ir degalų sąnaudos – ne tik lyginami skirtingi modeliai, bet ir tikrinamas nuokrypis nuo gamintojo pateiktų duomenų.

Valdas Valiukevičius, Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas
Foto: Vytautas Pilkauskas

„Įmonių analitikai, kurie turi suformuoti transporto parkus ir išrinkti optimaliausius modelius, praleidžia daugybę valandų analizuodami, skaičiuodami ir vertindami. Mes savo rinkimais galime šį darbą atlikti už juos ir pateikti rinkai koncentruotą informaciją apie kiekvieną rinkimuose bandomą modelį“, – pasakojo V. Valiukevičius.

Rinkimų organizatoriai skelbia, kad kol kas galutinio sąrašo, kiek per pastaruosius du metus į rinką išleistų naujų komercinių automobilių bus vertinama, dar nėra. Visgi jau šiandien aišku, kad tikrai bus vertinami „Toyota“, „Mitsubishi“, „Renault“, „Iveco“, „Peugeot“ gamintojų modeliai.

Visi rinkimuose dalyvaujantys automobiliai bus eksponuojami „Autobazar“ parodoje „Litexpo“ rugsėjo 4-5 dienomis. Rinkimų nugalėtojas paaiškės rugsėjo 5-ąją, konkurso finale.