„Dacia“ siūlo patikimų LPG varomų automobilių seriją labai konkurencinga kaina. Šios versijos prieinamos vos už 230 € priemoka, lyginant su 1.0 TCe 100 varikliu. LPG kaina yra ženkliai mažesnė – net perpus – lyginant su benzino ar dyzelino kaina. Nors LPG variklio sąnaudos yra šiek tiek didesnės, degalų kaina vienam kilometrui yra mažesnė net 30 proc., lyginant su benzininiais, ir 8 proc., lyginant su dyzeliniais varikliais.

Pamėgo „Duster“

Populiariausias šios markės modelis Baltijos šalių rinkoje 2019 metais buvo „Dacia Duster“. Beveik pusė „Duster“ vairuotojų renkasi trečiojo lygio įrangą – „Comfort“. Iš „Sandero“, „Logan“ ir „Logan MCV“ modelių populiariausia yra „Laureate“ versija – „Logan MCV“ atveju siekia 47 proc., tuo tarpu „Logan“ – 44 proc. parduodamų automobilių.

„Sandero“ atveju klientai dažniausiai renkasi „Stepway“ versiją ir ribotas serijas, primenančias visureigius. 2020 metais šie automobiliai sudaro 80 proc. parduodamų.

Benzinis "Dacia Duster"
Foto: Jurgis Paplaitis

Naujas variklis

Naujas, trijų cilindrų TCe 100 LPG turbobenzininis variklis montuojamas „Duster“, „Sandero“, „Sandero Stepway“, „Logan“ ir „Logan MCV“ modeliams. Jis pasižymi geresnėmis charakteristikomis, pasiekdamas maksimalų 170 Nm sukimo momentą prie 2000 aps./min. LPG variklis išmeta apie 11 proc. mažiau CO2 už panašius benzininius variklius.

Automobilis gali būti varomas ir benzinu, ir LPG. Jame yra du atskiri bakai: vienas – benzino, kitas – dujų. Su dviem pilnais bakais automobilis gali nuvažiuoti daugiau kaip 1000 km.

Pritaikė dujoms

„Dacia“ automobilių LPG sistema montuojama pačioje gamykloje. Klientams tai reiškia paprastą užsakymų teikimo procedūrą, kai nereikia ilgai laukti automobilio ir suteikiama viena automobilio bei LPG sistemos garantija. Benzininis variklis jau nuo pat pradžių buvo kuriamas taip, kad būtų galima naudoti ir LPG. Papildomas LPG bakas gaminamas iš nepaprastai patvarios plieninės skardos.

Bakas montuojamas atsarginio rato vietoje, todėl nereikia keisti benzino bako. Saugos vožtuvas, vienos krypties vožtuvas ir maksimalus 80 proc. dujų užpildymo apribojimas užtikrina sistemos saugumą.

Europos Sąjungoje važinėja apie 15 milijonų automobilių, varomų LPG dujomis. Visame pasaulyje tokių automobilių yra 26 milijonai.

LPG varomus automobilius „Dacia“ siūlo nuo 2010 metų. Šios technologijos patikimumą patvirtina trejų metų garantija (arba iki 100 000 km, atsižvelgiant į tai, kuri sąlyga įvykdoma pirmiausia), taigi, tokia pati kaip ir kitiems „Dacia“ serijos automobiliams.

Vairuotojo požiūriu, sistema veikia labai paprastai. Iš benzino į LPG ir atvirkščiai galima perjungti dviem būdais: rankiniu – bet kuriuo metu naudojant salone įrengtą jungiklį (pasirinktas režimas taip pat išlieka kitą kartą užvedus variklį) arba automatiniu – kai ištuštėja LPG bakas. Specialus LPG lygio indikatorius padeda kontroliuoti dujų kiekį bake. Bakas pildomas greitai ir lengvai, vos per dvi minutes.