Ekstremalios situacijos metu tvarkai prižiūrėti pasitelkus Lietuvos kariuomenės Karo policiją, jos ekipažai dešimtyje savivaldybių padeda šalies policijai ir kartu patruliuodami prižiūri karantino sąlygų laikymąsi bei turi teisę sulaikyti ir į policijos nuovadą pristatyti taisyklių pažeidėjus.

Karantino pradžioje Lietuvos kariuomenės Karo policija saugojo „Lietuvos pašto“ terminalą Kaune, kuriame buvo laikomos medicininės apsaugos priemonės, Šv. Velykų šventinio savaitgalio metu prisidėjo prie šalies policijos pareigūnų, kontroliuojant patekimą į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos, Tauragės ir Telšių miestus ir miestelius. Karo policininkai iki praėjusios savaitės pabaigos taip pat rėmė Lietuvos policiją viruso židiniu virtusioje Nemenčinėje, bei nuolat dalyvauja kitose numatytose priemonėse.

„Džiaugiamės galėdami padėti užtikrinti šiuo sudėtingu metu jautriausių profesijų darbo sąlygų saugumą ir tam panaudoti savo kompetencijas srityje, kurią geriausiai išmanome – rūpindamiesi švara ir dezinfekuodami Karo policijos transporto priemones“, – teigia „Švaros brolių“ vykdomasis direktorius Ignas Pranskevičius.

Ketvirtadienį bendrovės švaros centre dezinfekuoti pirmieji Lietuvos kariuomenės Karo policijos automobiliai, dirbantys Vilniaus regione, ši procedūra karantino metu bus vykdoma reguliariai. Valymo metu pareigūnų transporto priemonių išorė kruopščiai nuplauta naudojant bakterijas užmušančius šampūnus, o salonai ne tik išvalyti, bet ir nuodugniai dezinfekuoti specialiomis biologinėmis priemonėmis pašalinant visus kenksmingus organizmus. Padidintas dėmesys skirtas ventiliacijos sistemoms, kurias specialistai specialiu metodu apsaugo nuo nepageidaujamų mikroorganizmų ir kvapų formavimosi.

„Šiuo visuomenei sudėtingu laikotarpiu verslo pilietiškumas ir solidarumas, manau, ne vienam įkvepia optimizmo, kad susitelkę galime įveikti visus sunkumus ir grįžti į mums labiau įprastą gyvenimą. Neabejoju, kad švariuose ir dezinfekuotuose automobiliuose tarnybos metu mūsų pareigūnai jausis saugiau ir galės lengviau susikoncentruoti į savo pareigas, nuo viruso saugant Lietuvos visuomenę“, – sako Lietuvos kariuomenės Karo policijos viešųjų ryšių vyresnioji karininkė kapitonė Eglė Stankevičiūtė.

Dezinfekuoja ir vaikų darželius

Be Lietuvos kariuomenės Karo policijos automobilių, „Švaros brolių“ specialistai jau nuo antrosios karantino savaitės taip pat ėmėsi dezinfekuoti didžiausiai rizikai priskiriamas Vilniaus policijos transporto priemones, kuriomis vežama daugiausiai žmonių. Nuo praėjusios savaitės bendrovės specialistai taip pat reguliariai dezinfekuoja Vilniaus vaikų darželius bei lopšelius, kuriuose sostinės savivaldybės iniciatyva prižiūrimi su koronaviruso grėsme kasdien iš arti susiduriančių medicinos darbuotojų vaikai.

Anot I. Pranskevičiaus, tiek automobilių dezinfekavimo paslaugą „Švaros brolių“ centruose Vilniuje, tiek patalpų dezinfekavimą gali užsisakyti visi.

Karantino metu vairuotojai trijuose didžiausiuose šalies miestuose taip pat gali saugiai naudotis tunelinių plovyklų, leidžiančių išvengti žmogaus kontakto su aplinka, paslaugomis.