„Darbuotojų bei klientų sveikata ir saugumas yra aukščiausias prioritetas, todėl pagal griežčiausius reikalavimus visose atstovybėse sukūrėme itin saugią aplinką, kurią palaiko aiškios taisyklės. Mūsų klientai gali būti tikri, kad saugiai gaus aukščiausio lygio paslaugas, kurios yra svarbi jų kasdienybės dalis. Atstovybėse klientai gali gyvai apžiūrėti „Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius, taip pat priimame užsakymus ir labai laukiame naujų modelių, kurie – jau pakeliui“, – teigia „Moller Baltic Import“ generalinė direktorė Ilzė Grase-Ķibildė.

Per karantiną visose trijose Baltijos šalyse bendrovė išplėtojo darbo nuotoliniu būdu galimybes. Pardavimų komanda su klientais aktyviai palaiko ryšį telefonu ir elektroniniu paštu. Nors karantino sąlygos ir sušvelnintos, bet laikydamiesi įmonės viduje priimtų reikalavimų atstovybių darbuotojai vieni nuo kitų išlaiko saugų atstumą, nesibūriuoja. Pardavimų komandos nariai vengia bet kokio fizinio kontakto su dirbtuvėmis. Taip pat darbuotojai nesėda į automobilį kartu su klientu. Automobilių tikrinimas atliekamas telefonu, el. paštu ar naudojant „Facetime“ programėlę.

Kiekvienas salėje eksponuojamas automobilis yra nuolat kruopščiai dezinfekuojamas: pardavimų komandos nariai nuvalo durelių rankenas, vairus, pavarų perjungimo svirtis, saugos diržus, prietaisų skydelį.

"Volkswagen" ir "Audi" tęs darbus karantino metu
Foto: Gamintojo archyvas

I. Grase-Ķibildė atkreipė dėmesį, kad koncernas palaipsniui atnaujina gamyklų veiklą. Pirmiausia balandžio 20 dieną bus duotas startas „Volkswagen“ gamykloms Vokietijos mieste Cvikau ir Slovakijos sostinėje Bratislavoje. O po savaitės, balandžio 27 dieną, planuojama pradėti veiklą keleivinių automobilių kitose gamyklose Vokietijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Rusijoje ir JAV. Šią dieną taip pat prasidės komercinių automobilių gamyba Hanoveryje Vokietijoje ir Poznanėje bei Vžesnioje Lenkijoje. Numatoma, kad iš pradžių gamyklos veiks mažesniais pajėgumais, o vėliau, atsižvelgiant į aplinkybes, gamybos apimtys bus nuosekliai didinamos.

Veiklos atnaujinimui koncernas intensyviai rengėsi pastarąsias tris savaites. Per tą laiką buvo sudarytas išsamus apsaugos priemonių planas ir taisyklių rinkinys, skirtas darbuotojų sveikatai apsaugoti. Kompanijai taip pat teko performuoti tiekimo grandines, kad visi gamybos procesai veiktų sklandžiai.

Koncernas įdėmiai stebi situaciją globaliu ir vietiniu lygiu ir nuolat vertina COVID-19 pandemijos poveikį. Tolesnius sprendimus lems platus dialogas „Volkswagen Group“ viduje ir išorės ekspertų, įskaitant Robert Koch Instituto specialistų, rekomendacijos.