Pagrindinė šių automobilių su izoliuotomis vairuotojo vietomis paskirtis – pervežti galbūt užsikrėtusiuosius koronavirusu į saviizoliacijos vietas ar su lengvesne ligos forma gydymui į Kulautuvoje įrengtas buvusios ligoninės patalpas.

„Šiai dienai mums didžiausią rūpestį kelia viešose vietose neatsakingai besielgiantys žmonės, leidžiantys vaikus į žaidimų aikšteles, besibūriuojantys didesnėse grupėse ir panašiai. Šiandien išbandėme gana agresyvoką, bet efektyvią priemonę: į miestą pajudėjo greitosios pagalbos automobilis, o pro jo langą iškištas ruporas skelbė garsinį pranešimą su įspėjamąja informacija. Pasirodo, veikia!“, – žiniasklaidai pranešė Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

Tai, kad atšilus orui bei nušvitus saulei Kauno parkai tapo karantino nesilaikančių žmonių susibūrimų vieta, patvirtino ir vienas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovų. Pareigūnas stebėjosi, jog garbaus amžiaus sulaukę senoliai parkuose ėmė žaisti šachmatais.

Ar į Kauno parkus bei skverus grėsmingus pranešimus transliuojantys greitosios pagalbos automobiliai išriedės ir penktadienį – dar nėra tiksliai aišku. Pasak Kauno mero patarėjo T. Jarusevičiaus, tai priklausys nuo oro sąlygų.

„Nesu tikras, ar rytoj vėl tai kartosime. Daug kas priklausys nuo to, koks bus oras, nes vos tik išlindus saulutei, žmonės iškart patraukia į parkus bei kitas žaliąsias erdves“, – teigė T. Jarusevičius.

Kauno mero patarėjas patikslino, jog čia tikrai nenaudojami Kauno greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties automobiliai. Jo teigimu, miestas „prikėlė“ du senus GMP autobusiukus ir dabar jie tarnaus pervežant galimai užsikrėtusiuosius į saviizoliacijos vietas ar su lengvesne ligos forma gydymui į Kulautuvą.