Formą keičiančias sėdynes šiuo metu išbando koncerno „Jaguar Land Rover“ padalinys „Body Interiors Research“. Individualiai pritaikomose sėdynėse įtaisyti paleidikliai nuolat atlieka nežymius jų formos pakeitimus, dėl kurių žmogus jaučiasi lyg eitų pėsčiomis.

Daugiau nei ketvirtadalis (t. y. 1,4 milijardo) žmonių visame pasaulyje didžiąją laiko dalį praleidžia sėdėdami. Dėl to sutrumpėja kojų, klubų ir sėdmenų raumenys bei kyla nugaros skausmų. Nusilpus raumenims, taip pat padidėja sužalojimų dėl kritimo ar patempimų pavojus.

Naujoji sėdynių sistema, imituojanti einančio žmogaus dubens judesius, padeda mažinti dėl ilgo sėdėjimo patiriamų sveikatos sutrikimų riziką. Svarbu pažymėti, kad vien Jungtinėje Karalystėje vairuotojai vidutiniškai nuvažiuoja 146 mylias (apie 233 km) per savaitę.

Šiuos mokslinius tyrimus automobilių gamintojas „Jaguar Land Rover“ atlieka siekdamas prisidėti prie automobilių vairuotojų gerovės, pasitelkdamas technologines inovacijas. Ankstesnių projektų metu koncernas vykdė mokslinius tyrimus, siekdamas ne tik sumažinti supimo ligos poveikį, bet ir sustabdyti peršalimo bei gripo plitimą, pasitelkęs ultravioletines lempas.

Kurdamas šias sistemas, koncernas „Jaguar Land Rover“ siekia įgyvendinti nulinės taršos (angl. Destination Zero) viziją, t. y. kurti saugesnę ir sveikesnę visuomenę bei švaresnę aplinką, užtikrinti tvarią ateitį savo darbuotojams, klientams ir juos supančioms bendruomenėms.