Vilniuje įsikūrusi „Toyota“ ir „Lexus“ atstovybė „Mototoja“ klientams pasiūlė būdą, kaip išspręsti abi problemas – automobilio apžiūrą po aptarnavimo įmonės technikas nufilmuoja, pakomentuoja kiekvieną matomą detalę, o dirbtuvių priėmėjas vaizdo įrašą išsiunčia klientui.

Daugiau skaidrumo

Po automobilio aptarnavimo technikas nufilmuoja ir pakomentuoja padangų, stabdžių sistemos, įvairių pakabos ir transmisijos elementų būklę. Šis filmukas išsiunčiamas klientui elektroniniu paštu. Taip vairuotojas gauna informaciją apie svarbiausius dalykus, kurių pats patikrinti neturi galimybės: padangų protektoriaus gylį, stabdžių trinkelių likutį, pakabos detalių susidėvėjimą.

Automobilio apžiūra servise
Foto: Įmonės archyvas

„Klientai domisi savo automobiliais, tačiau skirti laiko detaliai apžiūrai ir pokalbiui su techniku gali ne visi. Todėl mes klientams pasiūlėme virtualiai, drauge su jų automobilį aptarnaujančiu specialistu, palįsti po automobilio dugnu ir tokiu būdu apžiūrėti kiekvieną automobilio mazgą. Peržiūrėjęs vos kelių minučių trukmės vaizdo įrašą, automobilio vairuotojas gauna visą jam rūpimą informaciją“, – teigia „,Mototoja“ dirbtuvių vadovas Romas Žalnierukynas.

Ši nemokama paslauga, atliekant automobilio aptarnavimą, padidina ir darbo skaidrumą – vairuotojas mato, kurios detalės buvo pakeistos naujomis, gali objektyviai įvertinti realią svarbių automobilio mazgų būklę – planuotis ateities išlaidas. Taip užtikrinama, jog keičiamos tik susidėvėjusios detalės, klientas pats priima sprendimą, ką atlikti dabar, o ką atidėti kitam kartui.

„Skaidrumo trūkumas vis dar – didelė problema Lietuvoje: po apsilankymų garažiukuose dažnas dalijasi istorijomis apie daug kainavusią „visą pakeistą pakabą“, nors iš tikro susidėvėjusios buvo tik kelios automobilio detalės. Natūralu, kad po tokių patirčių žmonės tampa nepatiklūs. Tad klientai vertina kiekvieną žingsnį dar labiau didinant skaidrumą“, – sako R. Žalnierukynas.

Pirmieji šia naujove pasinaudoję klientai ją jau įvertino teigiamai – patogu, jog gautą vaizdo įrašą galima peržiūrėti bet kuriuo metu, kad per trumpą laiką detaliai supažindinama su transporto priemonės būkle, o išvadas ir rekomendacijas išgirstama iš pirmų lūpų – t. y. iš automobilį apžiūrėjusio techniko.

Didina automobilio vertę

Autorizuotuose servisuose aptarnaujami ne tik nauji, tose pačiose atstovybėse pirkti, bet ir naudoti automobiliai. Neretai jie – atkeliavę iš Vakarų Europos. Pasak „Mototoja“ serviso vadovo, žmonės vis labiau vertina autorizuotose dirbtuvėse gaunamą aptarnavimo kokybę, greitį ir tikslumą. Be to, naudotą automobilį įsigyjantys žmonės vertina jo istoriją – kai kiekvienas atliktas aptarnavimas ar remontas pažymimas oficialaus atstovo antspaudu, pasitikėjimas konkrečiu automobiliu ženkliai padidėja.

Romas Žalnierukynas
Foto: Įmonės archyvas

„Naudotų automobilių skelbimų portale to paties modelio kaina gali skirtis du kartus, nors išoriškai jie atrodo identiški. Visa paslaptis yra priežiūroje: jeigu automobilis ilgus metus buvo reguliariai aptarnaujamas autorizuotame servise, susidėvėjusios dalys keičiamos kokybiškomis naujomis, jo būklė nepriekaištinga, o pardavimo kaina – didesnė“, – teigia R. Žalnierukynas.

Aptarnavimų istorija autorizuotame servise turi ir kitą privalumą – informacija apie konkretų automobilį yra gamintojo duomenų bazėje. Tai – tikros ridos garantija.