Lenkų žiniasklaida rašo, jog toks sprendimas buvo priimtas dėl, be kita ko, neapibrėžtumo dėl „Brexit“.

„Toyota Motor Europe“ į gamybos didinimą pietvakarių Lenkijos Valbžycho mieste veikiančioje gamykloje, kuri yra orientuota į hibridines technologijas, investuos 140 mln. eurų, pažymima bendrovės pirmadienį paskelbtame pranešime.

„Dėl didelio susidomėjimo šia [hibridine] technologija Europoje, kurį patvirtina sparčiai augantys pardavimai ..., buvo priimtas sprendimas šiai mūsų gamyklai Lenkijoje skirti dar dvi investicijas“, – pareiškė „Toyota“.

Nors bendrovė nepaminėjo iššūkių, su kuriais susiduria Europoje dėl „Brexit“, lenkų žiniasklaida suskubo pabrėžti, jog neapibrėžtumas dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) sąlygų bendrovę paskatino nuspręsti neplėsti gamybos savo gamyklose Jungtinėje Karalystėje.

Keli Lenkijos žiniasklaidos šaltiniai pareiškė, jog „Toyota“ iš pradžių planavo plėsti gamybą variklių gamykloje Didžiosios Britanijos Disaide, tačiau rūpesčiai, susiję su „Brexit“, privertė ją apsigalvoti.

„Nors „Toyota“ nenori to komentuoti, padidinti investicijas Lenkijoje taip pat paskatino su „Brexit“ siejama sumaištis“, – pirmadienį parašė lenkų verslo dienraštis „Puls Biznesu“.

Naujosios investicijos Lenkijoje bus atliktos iki 2022 metų. Įgyvendinus šiuos planus, dviejų „Toyota“ gamyklų Lenkijoje gamybos pajėgumas padidės iki maždaug 309 tūkst. hibridinių variklių per metus.

Varikliai yra skirti „Toyota“, PSA ir „Lotus“ surinkimo linijoms Čekijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Turkijoje ir Rusijoje, taip pat Pietų Afrikoje ir Japonijoje.