Visa ši istorija prasidėjo nuo „Porsche“ teiginio, kad jų „Taycan“ elektromobilis yra pats greičiausias.

Elonas Muskas į šį pareiškimą sureagavo ir po oficialaus „Taycan“ pristatymo pareiškė, kad pagerins „Porsche“ užfiksuotą „Niurburgringo“ rekordą.

Pirmiausiai jis pagerino „Laguna Seca“ (Kalifornija) trasos rekordą ir pristatė naujuosius elektromobilio patobulinimus.

Tada pamatėme pirmąjį vaizdo įrašą, kaip „Niurburgringe“ išbandomas „Tesla Model S“ elektromobilis ir galiausiai sužinojome, kad patobulintas „Model S Plaid“ elektromobilis „Niurburgringo“ trasą įveikė per 7 minutes ir 23 sekundes ir „Porsche Taycan“ aplenkė net 22 sekundėmis.

Ties tuo Elonas neketino sustoti ir pareiškė, kad jie atliks keletą papildomų elektromobilio patobulinimų ir dar sugrįš į „Niurburgringą“ naujam rekordui. Ir „Tesla“ grįžo.

„Automotive Mike“ paviešino pirmąjį vaizdo įrašą, kuriame matyti kaip „Niurburgringo“ trasoje testuojami du modifikuoti „Model S“ elektromobiliai.

Iš vaizdo įrašo matyti, kad šie elektromobiliai įveikia keletą greičio ratų ir atlieka specialius manevrus – taip testuojamas elektromobilių valdymas.

Taip pat vaizdo įraše galima įžvelgti, kad elektromobilių prototipai turi didesnes oro paėmimo angas bei vienas iš „Model S Plaid“ elektromobilių gale turi difuzorių. Jis čia ne vien dėl grožio, bet ir tam, kad užtikrintų geresnį automobilio sukibimą su kelio danga.

Kol kas yra neaišku ar „Tesla“ sugebės pagerinti savo pasiektą rekordą, tačiau automobilių gamintojas tikisi pasiekti įspūdingą 7 minučių ir 5 sekundžių rezultatą. Jei tai pavyktų, „Model S“ taptų vienu greičiausiu keturių durų automobilių „Niurburgringo“ trasoje.

Praėjusį mėnesį Muskas teigė, kad „Model S“ su nauja „Plaid“ jėgos pavaros sistema (elektros varikliai ir baterijų kompleksas) pasirodys 2020-ųjų spalio arba lapkričio mėnesiais. Tačiau po paskutinių testavimų Elonas teigė, kad tai įvyks dar greičiau – kitų metų vasarą.

Tikimasi, kad naujos kartos „Roadster“ taip pat gaus „Plaid“ jėgos pavarų sistemą su trimis elektros varikliais. Tačiau šis elektromobilis pasirodys po to, kai rinkoje jau bus naujasis „Model S“.