Kaip teigiama gamintojo atstovų pranešime žiniasklaidai, naujos kartos SYNC supranta kur kas daugiau komandų balsu, yra kur kas greitesnė ir veikia patogesnėje aplinkoje.

Paspaudus komandos mygtuką ir ištarus „Man reikia kavos“, „Man reikia degalų“ ar „Man reikia stovėjimo aikštelės“, sistema pati suranda artimiausius objektus ir pasiūlo greičiausia maršrutą.

SYNC3 taip pat turės atnaujintą programėlių aplinką „AppLink“, kuriai taip pat parengtos naujos specializuotos programėlės, leidžiančios ne tik groti muziką ar tikrinti orų prognozę, bet ir uždirbti pinigų pristatant siuntinius. Pirmieji modeliai su įdiegta SYNC3 – „Mondeo“, S-MAX ir „Galaxy“ - Europos rinkoje pasirodys vasarą.

Šiuo metu pasaulyje važinėja jau 15 mln. automobilių, turinčių įdiegtą ankstesnių kartų SYNC sistemą. Naujausioji gimė atsižvelgus į 22 tūkst. klientų atsiliepimų ir po intensyvių bandymų specialiose laboratorijose.

„Ford“ taip pat patobulino ir Lietuvoje veikiančią pagalbos kelyje sistemą „Emergency Assistant“, kuri, suveikus oro pagalvių mechanizmui, per vairuotojo mobilųjį telefoną susisiekia su Bendruoju pagalbos centru ir persiunčia tikslias automobilio koordinates.

SYNC3 taip pat turi patobulintą sąsają su mobiliuoju telefonu. „iPhone“ naudotojai galės susijungti per „Apple CarPlay“ programėlę, kuri užtikrina saugų ir patogų skambučių, muzikos grotuvo, žinučių siuntimo ir kitų funkcijų valdymą. Telefonų su „Android“ operacine sistema savininkai tai padaryti galės per „Android Auto“ programėlę.

SYNC3 taip pat aktyvuoja „Siri Eyes Free“ sąsajos veikimą – pastaroji leidžia prisijungti prie virtualaus patarėjo „Siri“ veikiančio „Apple“ telefonuose ir planšetėse. Sistema taip pat gali prisijungti prie automobilio savininko namų „Wi-Fi“ bevielio tinklo ir automatiškai atsinaujinti joje įdiegtas programas ir programėles.

Pasak gamintojo atstovų, SYNC3 valdymas lietimui jautriame ekrane iš esmės nesiskirs nuo išmaniojo telefono valdymo.

Nuo 2013 metų rinkoje esančioje SYNC terpėje jau veikia geras tuzinas įvairios paskirties programėlių, tokių kaip ADAC, „Audioteka“, AUPEO!, „Cityseeker“, „Cyclops“, „DetektorFM“, „Die Welt“, „Eventseeker“, „Glympse“, „Goal Live Scores“, „Meople“, n-tv, „Radioplayer“, „Roald Dahl Audiobooks“, „Spotify“ ir „wetter.de“. Kartu su nauja sistemos karta pasirodo ir pirmosios tokio tipo programėlės kaip „MyBoxMan“.

„MyBoxMan“, sukurta bendrovės „FretBay“, sutelkia norinčius išsiųsti nedideles siuntas „Ford“ vairuojančiam žmogui patogiu maršrutu. Vairuotojas paima programėlėje nurodytą siuntą ir už nedidelį mokestį pristato ją gavėjui.

Naujos kartos SYNC taip pat turės įdiegtą populiariausią pasaulyje oro prognozių programėlę „AccuWeather“, kurios naujausia versija leis gauti minučių tikslumu prognozuojamą orą konkrečioje automobilio buvimo vietoje.