Kovą pasaulinės naftos kainos sumažėjo beveik 5 proc., tačiau benzinas pabrango 1,2 proc. Vairuotojų organizacija AA skelbia, kad dabar vairuotojai už litrą benzino moka papildomai 1,73 penso, o už dyzeliną – papildomai 0,63 penso.

Tačiau degalų pardavėjai sako, kad išaugo didmeninės degalų kainos, tad kainų augimas degalinėse yra neišvengiamas. Specialistai aiškina, kad viena iš priežasčių yra ta, kad svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu gerokai nukrito, o už naftą mokama JAV doleriais.

Be to, didmeninė benzino pardavimo kaina, į kurią įtrauktos ir perdirbimo bei transportavimo išlaidos, padidėjo nuo 608 JAV dolerių kovo pradžioje iki 613 JA dolerių per pirmas dvi balandžio savaites.

„Automobiliai pasidarė tarsi tušti čekiai, į kuriuos degalų pardavėjai įrašo jiems reikalingą sumą“, – susidariusią situaciją apibūdino AA prezidentas Edmundas Kingas.

Praėjusį mėnesį kita vairuotojų organizacija – RAC – taip pat apkaltino JK degalų pardavėjus didinant dyzelino kainas tuo metu, kai didmeninės jo kainos mažėja. Tuomet degalų mažmenininkai pareiškė, kad jų maržos yra „mažytės“ ir kad dėl to esą nemažai degalinių yra uždaromos.