"Lietuvos žinios" rašo, kad alkoholio matuoklių "Lion" Policijos departamentas įsigijo dar 2006 metais. Tarptautinį viešojo pirkimo konkursą laimėjo Jungtinėje Karalystėje registruota bendrovė, pasiūliusi minėtus prietaisus už palankią kainą. Policijos departamentas tąkart nupirko šios markės prietaisų už 850 tūkst. litų.

Pasak dienraščio, pirmieji žodiniai pareigūnų, naudojančių "Lion" alkoholio matuoklius, skundai į Policijos departamentą ėmė plūsti jau seniai. Pernai pasipylė oficialūs raštai dėl šių alkotesterių abejotino tikslumo.

Ryškiausias pavyzdys, verčiantis abejoti "Lion" prietaisų tikslumu, - neseniai įvykęs incidentas, kai darbe buvo užtiktas neblaivus Vilniaus apygardos teismo teisėjas Zenonas Birštonas. Nuvežtas į komisariatą Z.Birštonas į tokį alkoholio matuoklį tepripūtė 0,59 promilės, nors sunkiai laikėsi ant kojų.

"Lion" matuoklių rodmenų paklaida didelė. Be to, prietaisai nuolat genda. Dabar dalis jų galbūt visai netinkami ir jais nebesinaudojama", - dienraščiui pripažino Policijos departamento Investicijų planavimo ir techninės plėtros valdybos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Aistė Garunkštytė.

Vilniaus metrologijos centro Fizikinių ir cheminių matavimų laboratorijos technikos vadovė Natalija Nagurnienė teigė, kad pagal nurodytus parametrus "Lion" nėra blogesni už vokiškus "Drager", jų paklaida tokia pati - 5 procentai. "Dukart per metus juos tikriname. Jei metrologiniai matavimai neatitinka nurodytų parametrų, rašome pažymą, kad prietaisą reikia remontuoti. Tačiau gedimų priežasčių nenustatinėjame, tai - remonto brigados kompetencija", - sakė N.Nagurnienė.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus laikinasis vedėjas Ramūnas Matonis teigė, kad pernai dėl matuoklių buvo atliktas tarnybinis patikrinimas. Tačiau tikrinta ne matuoklių kokybė, o tai, ar nebuvo pažeistos viešojo pirkimo procedūros. Pažeidimų tąkart nenustatyta.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas pripažino, kad "Lion" prietaisai kelia rūpesčių, tačiau šiurkščių klaidų esą nebūna. V.Račkauską labiau jaudina kita problema - alkotesterių stygius. Dabar Lietuvos policija jų turi apie 800. Policijos automobiliuose, kuriuose sumontuota naujausia įranga, alkoholio matuokliai yra. Tokių mašinų - 700. Tad kitiems policijos padaliniams prietaisų pritrūksta.

Anot jo, naujiems alkoholio matuokliams šiemet ketinama skirti apie 300-400 tūkst. litų.

"Norime pirkti naujausius. "Drager", žinoma, geri matuokliai, tačiau jie "nespausdina" rezultatų. Norimi pirkti matuokliai pateikia tarsi kasos čekį. Jį galima iškart segti prie protokolo ir tuomet nekyla nė mažiausių abejonių dėl alkotesterio rodmenų", - teigė policijos generalinio komisaro pavaduotojas.