Apie tai Meksikos Prezidentą Felipę Calderóną ir Guanajuato valstijos gubernatorių Juaną Manuelį Olivą Ramirezą informavo Volkswagen de México valdybos pirmininkas Otto Lindneris.

Statybų darbai jau pradėti, o nuo 2013-ųjų Silao bus gaminami varikliai naudojant pačias moderniausias gamybos technologijas.

„Šiaurės Amerika yra ir bus viena iš didžiausių ir svarbiausių rinkų automobilių pramonėje, – teigia „Volkswagen Aktiengesellschaft“ valdybos narys, atsakingas už visos grupės gamybą, prof. dr. Jochemas Heizmannas. - Dabartinės gamyklos Puebloje pajėgumų didinimas, gamybos pradžia Chattanoogos gamykloje ir naujos gamyklos Silao atidarymas tik dar vienas „Volkswagen AG“ veržimosi į Šiaurės Ameriką patvirtinimas“.

Nuo 2013-ųjų nauja gamykla Silao tieks naujausios kartos variklius automobilių surinkimo gamykloms Puebloje (Meksika) ir Chattanoogoje (JAV). Naujosios gamyklos Puebloje metinės apimtys - 330 000 automobilių per metus.

Naujų variklių plėtojimui ir gamyklų statybai numatyta investuoti 550 milijonų JAV dolerių (1 381 milijonų litų). „Volkswagen“ vien Silao gamykloje sukurs maždaug 700 darbo vietų. Papildomai dar bus sukurta darbo vietų regione plėtojant tiekėjų tinklą ir logistiką.

„Volkswagen Group“ naujos variklių gamyklos statybai Silao pasirinko todėl, kad šis regionas turi kvalifikuotos darbo jėgos ir jame sukurtos tiekimo struktūros. Taip pat regionas siūlo paruoštą 60 hektarų žemės plotą ir esamą transporto infrastruktūrą.

Šiuo metu „Volkswagen Jetta“, „Golf“ universalas ir „New Beetle“ gaminami Puebloje, Meksikoje. Nuo 2011-ųjų naujo vidutinės klasės sedano gamyba prasidės Chattanoogoje, Tenesio valstija (JAV).