Ar tautietis, smagiai Europą praskriejęs ir ne kartą užfiksuotas stacionariojo greičio matuoklio, gali būti ramus, kad į jo namus neatkeliaus baudos kvitai?

„Taip, gali būti ramus. Lietuva nėra pasirašiusi jokių tarpvalstybinių sutarčių. O mes, pareigūnai, neturime teisės skirti baudų už pažeidimus, padarytus kitoje šalyje”, – aiškino Egidijus Tučis, Vilniaus kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus viršininkas.

Jam pritarė ir Rytis Vosylius, Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos skyriaus vyriausiasis specialistas: „Europos šalyse skirtingos teisės sistemos, iki šiol nėra bendro reglamento, kaip išieškoti baudą už kelių eismo taisyklių pažeidimą.”

„Lietuvos rytas“ rašo, kad jeigu daugiau nevyksite į tą šalį, kurioje viršijote greitį, galite atsipalaiduoti – liksite nenubausti, tačiau tie, kurie nemoka baudų už pažeidimus užsienyje, problemų gali turėti ateityje, kai sustabdę dėl bet kurio kito pažeidimo tos šalies pareigūnai privers sumokėti ir jau pamirštas baudas.