Nuo balandžio 1 d. sostinės policija reaguoja į visus pranešimus, gautus iš greičio matuoklių. Nuo praėjusių metų vasaros, kai savivaldybė pradėjo konfliktuoti su „inkilus“ prižiūrinčia bendrove „Urbico“, užfiksuota tūkstančiai pažeidimų, kelių erelių nuotraukos tvarkingai guli policijos kompiuteriuose, tačiau pareigūnai šių pažeidėjų nebaus.

„Mes dirbame pagal sutartis, kurias turime su savivaldybe ir su įmone“, – „Vilniaus dienai“ teigė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Vytautas Černevičius.

Anot jo, iki balandžio savivaldybės ir „Urbico“ sutartis buvo laikoma negaliojančia, todėl visos greičio matuoklių iki tol padarytos nuotraukos negali būti naudojamos baudžiant greičio mėgėjus.

„Urbico“ generalinio direktoriaus Kęstučio Šimėno skaičiavimais, dėl savivaldybės ginčų su „Urbico“, kelių ereliai sutaupė bent milijoną litų, galbūt ir du.

„Techniškai greičio matuokliai veikė. Tai buvo tik teisiniai klausimai. Kadangi savivaldybė buvo nurodžiusi policijai nenaudoti jų nuotraukų, policija jų ir nenaudojo. Vieną kartą paėmiau ir paskaičiavau. Na, policijos serveryje guli koks milijonas ar du milijonai litų“, – teigė „Urbico“ vadovas.