Vienas renginio organizatorių, Vytis Šliažas, sakė, kad nors bendruomenę sudaro „Porsche“ automobilių entuziastai, visi renginiai yra orientuoti į laiką kartu su šeima: „Mes patys puikiai suprantame, kad daugelis automobilių mėgėjams skirtų renginių apsiriboja veiklomis su automobiliais, bet tuomet lieka nuskriausta šeima – jai tenka ieškoti kitų pramogų, kol šeimos „lenktynininkas“ pabus savo bendruomenėje. Matydami tai stengiamės, kad mūsų bendruomenės renginiuose gerai laiką praleistų ir antros pusės, ir vaikai.“

Foto: Organizatorių nuotr.

Jau tradicija tapo ir tai, kad į kiekvieną renginį organizatoriai pasikviečia vaikus iš įvairių įstaigų bei pavėžina juos lenktynių trasoje – šį kartą trasą aplankė vaikai iš Krikščioniškųjų vaikų globos namų Vilniuje. Organizatoriai sutaria, kad tai vienas svarbiausių kiekvieno renginio aspektų – džiaugsmas vaikų veiduose patyrus sportinio automobilio teikiamą adrenaliną ir emocijas atperka bet kokius vargus, kuriuos tenka patirti organizuojant renginį.

Tarp pramogų – edukacija rimtomis temomis

Visos dienos metu dalyviai galėjo sukti ratus lenktynių trasoje, o popiet įvyko „Telko Castrol LeMans“ slalomo varžybos, kuriose pirmąją vietą užėmė bei pereinančią taurę iki kitų lenktynių gavo Edgar Ziminskij, antrą vietą užėmė Tadas Žinys, trečią – Vilius Šukys. Tai skirtingos varžybos nei įprasta – čia tenka ir bėgti, ir važiuoti atbulomis, tad vien gebėjimas greitai apvažiuoti kuoliukus dar nereiškia užtikrintos pergalės.

Foto: Organizatorių nuotr.

Prieš slalomą dalyviai galėjo matyti kaip Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnyba vykdė automobilio gelbėjimo operaciją. Šiam tikslui organizatoriai parūpino utilizuoti skirtą automobilį, o ugniagesiai ne tik pademonstravo tai, kaip vykdoma tokia operacija, bet ir atsakė į žiūrovų klausimus bei išdėstė pagrindinius principus, kurių reikia laikytis pamačius degantį automobilį. Taip pat visi galėjo pasimokyti naudotis gesintuvu – specialistai tam paruošė specialią ugniavietę ir dalinosi patarimais.

Šalia parodomosios gelbėjimo operacijos buvo ir Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties medikų komanda, kuri taip pat dalinosi patarimais apie tai, kaip reikėtų elgtis atsidūrus nelaimės vietoje. Vienas populiariausių įtaisų, kuriuo naudotis norėjo išmokti daugelis, tai plačiai viešoje erdvėje prieš kurį laiką aptartas turniketas. Medikai papasakojo tai, kaip juo reikia naudotis ir paminėjo, kad šis įtaisas leidžia pratęsti nukentėjusiojo pristatymo į gydymo įstaigą laiką iki dviejų valandų. Tiesa, bandę juo naudotis neslėpė, kad teisingai jį naudojant neišvengiama skausmo ir nemalonių pojūčių.

Rekordas tam, kad atkreiptų dėmesį

Vis didėjant „Porsche“ mėgėjų bendruomenei organizatoriai sugalvojo užfiksuoti naują rekordą – daugiausiai vieno gamintojo sportinių automobilių žiedinėje trasoje.

„Vienintelė Lietuvoje esanti lenktynių trasa tikrai nėra puikiausios būklės, tad šiuo rekordu norėjome pasidžiaugti gausiu savo bičiulių būriu ir tuo pačiu atkreipti atsakingų institucijų dėmesį į tai, kad trasos reikia ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir paprastiems žmonėms. Tai vieta, kur žmonės tobulina savo vairavimo įgūdžius, gerai leidžia laiką ir stiprina savo tarpusavio ryšius bei užmezga naujus. Tai Lietuvos benzingalvių pagrindinė vietą, kurią norime matyti dar ilgai gyvuojančią ir prižiūrėtą“, – kalbėjo vienas iš organizatorių Vytas Bilinskas.

Foto: Organizatorių nuotr.

Rekordo fiksavimo metu trasoje vienu metu važiavo 37 „Porsche“ automobiliai. Visa faktą įrodanti vaizdo medžiaga ir dokumentai greitu metu bus perduoti „Rekordų akademijai“, kad šis pasiekimas būtų įregistruotas oficialiai.

Organizatoriai draugiškai kviečia kitų automobilių gamintojų entuziastų klubus siekti pagerinti šį rekordą ir sako, kad tai galėtų tapti gražiu ir draugišku automobilistų bendruomenės žaidimu.

Artimiausias „Febi Speedfest.lt“ renginys vyks vasarą, liepos 23 dieną, taip pat Nemuno žiedo trasoje. Organizatoriai neslepia, kad kaip ir kiekvieną syki stengsis nustebinti dalyvius bei žiūrovus pramogomis ir geru laiku,