Automobilių įskaitoje laimėjęs Nasser Al Attiyah trasoje užtruko net keturias su puse valandos. Tai buvo itin sudėtingas greičio ruožas su labai daug kopų. Trasa driekėsi Liwa dykumoje, o ji pasižymi ne itin didelėmis, bet labai aštriomis kopomis, viršūnės itin stačios, todėl sportininkai čia važiavo palyginus nedideliu vidutiniu greičiu.

Daugelis dalyvių skundėsi kad tokio sudėtingo greičio ruožo nėra važiavę jau kelerius pastaruosius metus – jis pareikalavo itin daug jėgų dar ir dėl to, kad vyko tvyrant beveik 40 laipsnių karščiui.
Automobilių įskaitoje pirmas dvi vietas iškovojo vakar dienos nelaimėliai – atitinkamai Nasser Al Attiyah ir Sebastien Loeb. Lenktynių lyderis Stephane Peterhansel šį greičio ruožą finišavo tik ketvirtas, tačiau bendroje įskaitoje užtikrintai pirmauja – prancūzas su „Audi“ beveik aštuoniomis minutėmis pirmauja prieš Yazeed Al Rajhi („Toyota“).

Foto: Komandos archyvas

Motobagių įskaitoje, kurioje lenktyniauja ir lietuvis Rokas Baciuška („Southracing“) šiandien ir vėl laimėjo lenkas M. Goczal. Rokas šįkart negalėjo palaikyti lenko tempo ir finišavo trečias – į priekį praleidęs dar ir Dakaro nugalėtoją Austin Jones.

Tiesa, bendroje įskaitoje R. Baciuška išlaiko antrą vietą – lenkas savo pranašumą padidino beveik iki dešimties minučių.

„Panaikinti šį atsilikimą įmanoma, bet jau reikės lėkti ir rizikuoti,“ – po finišo sakė Roko Baciuškos navigatorius ispanas Oriol Mena.

Tuo tarpu lietuvis atskleidė kodėl turėjo sumažinti tempą. Pirmajame lenktynių trečdalyje viskas buvo gerai, tempas buvo neblogas, tačiau vėliau tauragiškis pradėjo atsilikinėti. Pasirodo, R. Baciuška pajuto, ką reiškia jūros liga – nuolatiniai pakilimai ir nusileidimai tapo gan pikantiška kliūtimi rezultatui pasiekti.

„Turbūt pirmą kartą man pasidarė bloga. Net nesitikėjau, iš pradžių net nesupratau kas nutiko, bet nuo starto nuvažiavus maždaug 150 km pajutau, kad kažkas negerai. Supratau, kad nebegaliu palaikyti tokio lenktynių tempo – pradėjo suktis galva ir supratau, kad tuoj teks atsikratyti pusryčių,“ – po finišo juokėsi R. Baciuška.

Foto: Komandos archyvas

Lietuvis visgi nestojo ir negaišo laiko. Sustojus kuro papildymo zonoje Rokas išgėrė tablečių nuo jūros ligos, tačiau tai nedaug padėjo. Tik į patį greičio ruožo galą, paskutiniuosius 20-30 km jis jau pasijuto gerai ir galėjo mėgautis važiavimu. Deja, prarasto laiko susigrąžinti tiesiog nebebuvo kada.
„Niekada nesu taip jautęsis, bet pakalbėjus su kolegomis supratau kad dauguma turėjo labai sunkių akimirkų. Patyrę ir Abu Dabyje važiavę sportininkai net ir labai užgrūdintais skrandžiais vis tiek išgeria tablečių nuo jūros ligos prieš startuojant greičio ruožuose, nes šitos kopos išties yra kažkokios unikalios,“ – pasakojo R. Baciuška.

Rytoj visiems bus kiek lengviau – sportininkų laukia 255 km greičio ruožas. Tačiau jis drieksis praktiškai tomis pat kopomis. Lenktynininkai pradės greičio ruožą nuo šios dienos finišo ir tik vėliau trasos išsiskirs. Tad nebus lengva.