Kačerginės Nemuno žiedo „Uphill“ trasa tarp drifto entuziastų yra žinoma kaip viena greičiausių ir reikalaujančių atiduoti visą drąsą bei sugebėjimus valdyti automobilį. Negana to, rudeniški orai varžybas padarė gerokai sudėtingesnes dalyviams, o žiūrovai galėjo stebėti tiek dalyvių aukštą profesionalumo lygį, tiek neišvengiamas jų klaidas ant šlapios trasos. Tiesa, organizatoriai džiaugiasi, kad nepaisant sudėtingų oro sąlygų, renginys praėjo sklandžiai ir jokių rimtų incidentų neįvyko.

„Semi PRO“ kova be treniruočių

Penktadienį vykusios treniruotės buvo menka pagalba „Semi PRO“ lygos dalyviams, mat visų treniruočių metu trasoje lijo, o šeštadienį tiek kvalifikacija, tiek poriniai važiavimai vyko ant sausos trasos. Sąlygos visiems vienodos, bet norint siekti aukštų rezultatų reikėjo ne tik profesionalumo, bet ir žiupsnelio sėkmės.

Tai, kad patirtis čia buvo labai reikalinga įrodo ir ant podiumo užlipęs Kęstutis Petronis – po kelių metų pertraukos į driftą grįžęs sportininkas iškovojo pirmąją vietą paskutiniame šių metų „Semi PRO“ etape ir metinėje įskaitoje pakilo link geriausiųjų dešimtuko. Antras savaitgalį liko Laurynas Anoška, kuris šiemet dalyvavo tik dviejose varžybose.

Ant trečiosios vietos laiptelio lipo Salvijus Budrys, taip pat užėmęs trečiąją vietą ir kvalifikaciniuose važiavimuose. Šis sportininkas visus metus važiavo pakankamai stabiliai ir po paskutinio etapo pakilo į lentelės viršų – metinėje „Semi PRO“ lygos įskaitoje jis užėmė pirmąją vietą.

Kovoje dėl trečiosios vietos pralaimėjo ir ketvirtas liko Ignas Klimavičius. Tai leido jam pakilti per kelias pozicijas metinėje įskaitoje ir sezoną baigti šalia geriausiųjų dešimtuko.

PRO kova be dūmų

Aukščiausio lygio drifto meistrams Kaune tai buvo penktosios varžybos šį sezoną, o iki metinių rezultatų skaičiavimo dar laukia vienas „pasivažinėjimas“ Latvijoje. PRO lygos sportininkams važiuoti maksimaliu greičiu teko vos kelis kartus – penktadienį treniruotės vyko lyjant, o visą šeštadienį vyravęs sausas oras staiga pasikeitė prieš pirmuosius porinius važiavimus. Dėl slidžios dangos sportininkai negalėjo prognozuoti padangų sukibimo su keliu, tad važiavimai buvo ne tik lėtesni, bet ir su daugiau klaidų.

Tiesa, pasvilinti padangas ir padaryti gerą šou žiūrovams PRO lygos dalyviai galėjo kvalifikacijoje. Čia geriausiai pasirodė Benediktas Čirba bei Aurimas Vaškelis, surinkę po 96 balus. Trečias liko Andrius Vasiliauskas, surinkęs 93 balus, ketvirtas – Gediminas Levickas su 91 balu po dviejų važiavimų.

Dėl geriausiųjų titulo kovoję sportininkai turėjo susitvarkyti ne tik su šlapia danga, bet ir tamsa trasoje. Dėl apsiniaukusio dangaus vakaras atėjo greičiau ir TOP 8 važiavimai vyko prietemoje, o finalai – visiškoje tamsoje. Čia, kaip ir „Semi PRO“ lygoje, profesionalumas ir patirtis paėmė viršų. Ant nugalėtojo pakylos lipo Benediktas Čirba, o ši pergalė jam leido pakilti į metinės lentelės viršų aplenkiant A. Vasiliauską. Pastarasis „Betsafe Drift Finals“ liko devintoje vietoje.

Antrąją vietą užėmė Donatas Macpreikšas ir metinėje lentelėje kyla per porą pozicijų aukštyn į ketvirtąją vietą. Trečias liko Gediminas Levickas, kuriam tai vos trečiosios varžybos šiemet, o ketvirtoje vietoje liko Simas Kvietkauskas, metinėje lentelėje lipantis ant kulnų D. Macpreikšui.

PRO lygos sportininkams liko dar vienas etapas, po kurio ir išaiškės šių metų stipriausieji. Įtampa išlieka iki galo, nes nei viena pozicija dar nėra iki galo aiški ir kiekviena klaida artėjančiame etape gali reikšti prarastą vietą ar net geriausiojo karūną.