Pozityvus pasirodymas

„Efekt and Ignera by Dynami:t Energy“ komandą „Aurum 1006 km“ lenktynėse jau ne pirmus metus iš eilės persekioja nesėkmių šleifas. Automobiliai genda, dega, lūžta. Pernai nevažiuoto „Porsche“ variklis tiesiog užlinko treniruočių metu.

Šiemet pirmųjų ketvirtadienio treniruočių metu atrodė, kad viskas eina kaip per sviestą. Automobilis veikė puikiai, komandos lenktynininkai Andrius Čilvinas, Paul August ir Algirdas Gelžinis demonstravo puikų tempą, automobilis nesiožiavo. Ketvirtadienio treniruotėse juodai auksinį „Porsche“ vairuojanti komanda pademonstravo 4-tą geriausią dienos laiką.

„Viskas klostėsi netikėtai puikiai. Vairuotojai demonstravo gerą ir stabilų tempą, tik Paulas negalėjo įvažiuoti greito rato dėl didelio eismo trasoje. Algirdas Gelžinis maloniai nustebino savo tempu. Diena buvo pozityvi“, - kalbėjo komandos vadovas Mindaugas Valiūnas.

Dienos planus sujaukė klaida

Tik paskutinės treniruotės metu prie vairo sėdus Mantui Matukaičiui situacija greitai pasikeitė. Bebaigiant važiuoti pirmąjį ratą staigiame posūkyje prieš starto finišo tiesiąją sportininkas nespėjo sustabdyti bolido ir įvažiavo į „Telšių Statybos“ komandos BMW automobilio galą. „Porsche“ dviem ratais pakilo į orą ir dar galu trenkėsi į atitvarus.

„Pirmajame rate aš tiesiog bandžiau atsirinkti, su kuria koja man patogiau stabdyti, nes turiu šiek tiek nugaros problemų. O aš stabdau tiek su dešine, tiek su kaire. Su kaire stabdyti efektyviau, nes galima greičiau nuspausti akseleratorių, bet tada nepatogu nugarai, nes „Porsche“ turi keistą sėdėseną, kur kojos pasuktos dešniau. Taip stabdant su dešine koja nepilnai užmyniau ant stabdžių pedalo ir nusprūdo koja ant sankabos. Taigi į posūkį įvažiavau nestabdydamas, o važiuodamas išminta sankaba. Kadangi priekyje buvo nemaža mašinų grūstis, taikiau, kad nesmogčiau tiesiai kitam automobiliui į užpakalį, pasukau į šoną, tai didesnio smūgio pavyko išvengti“, - incidentą pakomentavo Mantas Matukaitis.

Nors smūgis buvo gana stiprus ir automobilio priekis bei vairuotojo pusės galas atrodė gana stipriai pažeistas, nuardę kėbulo detales meistrai pradžiugino: žala tik kosmetinė.

Užgrūdintos komandos nuotaikos nesugadino

Nesėkmių užgrūdinta komandai nuotaika nesugedo. Meistrams pakeitus buferius ir atlanksčius kai kurias kėbulo dalis „Efekt and Ignera by Dynami:t Energy“ ekipa penktadienį į rytines treniruotes išvažiavo pozityviai nusiteikusi.

„Įvykis kiek pakeitė planus, kol meistrai tvarkė automobilį neatlikome suplanuotos pasikeitimų treniruotės, tačiau džiaugiamės, kad nieko rimto nenutiko ir važiuojame toliau. Šiandien kvalifikacija, tad koncentruojamės į ją“, - kalbėjo komandos vadovas Mindaugas.

Jis nenurodė konkrečios pozicijos, iš kurios norėtų startuoti. Jo teigimu – svarbiausia yra atsidurti priekyje.