Kuršėnuose įsikūręs autodromas jau kurį laiką buvo liaupsinamas gausios „drifto“ bendruomenės, tačiau šioje vietoje iki šiol nebuvo surengtos nei vienos PRO lygos varžybos, kuriose dėl nugalėtojo taurės varžosi tik patys pajėgiausi Lietuvos „drifteriai“.

Greita, vietomis – klastinga, bet puikų reginį žiūrovams sugebanti sukurti trasa tapo puikia vieta, kurioje lenktynininkai galėjo demonstruoti griausmingai skambančių bolidų suvaldymo įgūdžius.

Kova dėl karūnos – tarp ilgamečių lyderių

Praėjusių metų Lietuvos „drifto“ čempionato batalijos parodė, jog nugalėtojo taurės troškimas dega ne vieno piloto akyse – dėl pagrindinio trofėjaus čia įnirtingai kovojo Andrius Vasiliauskas, Aurimas Vaškelis, Benediktas Čirba, Donatas Macpreikšas ir Gediminas Levickas bei Gediminas Ivanauskas.

Po praėjusiais metais vykusių kovų tarp šių lenktynininkų, ištikimi Lietuvos „drifto“ čempionato dalyviai lažinosi, jog šeštadienio vakaro atomazgoje trasoje skries Andriaus Vasiliausko ir Benedikto Čirbos duetas. Ir jie buvo teisūs.

Vis dėlto, jeigu daugelis sugebėjo nuspėti, kas dėl pergalės kovos finale, iki tol vykę poriniai važiavimai taip pat leido mėgautis ilgam atmintyje išliekančiomis kovomis.

Foto: Giedriaus Matulaičio nuotr.

Pergalę šiose varžybose iškovojęs Andrius Vasiliauskas neslepia, jog pati įdomiausia kova vyko ne finale, bet varžantis su Donatu Macpreikšu, kuris pirmajame Lietuvos „drifto“ čempionato etape iškovojo trečiąją vietą.

„Mūsų kova su Donatu buvo gera. Netgi – labai gera. Donatas šioms varžyboms buvo labai gerai pasiruošęs: techniškai ir fiziškai“, – priešpaskutinį porinį važiavimą prisimena Andrius Vasiliauskas.

Ne ką mažiau emocijų šeštadienio vakarą generavo paskutinė ir lemiama Lietuvos „drifto“ čempionato lyderių kova, kurioje Andrius Vasiliauskas susigrūmė su Benediktu Čirba.

„Su Benu susipešėme kaip du nuožmūs ir pergalės siekiantys lenktynininkai. Vis dėlto, šį kartą pergalę lėmė ganėtinai akivaizdus mano bolido pranašumas. Didžiausią skirtumą buvo galima įžvelgti paskutinėje trasos dalyje, leidžiantis nuo kalno link paskutinio trasos posūkio. Toje vietoje buvo matomas didžiausias automobilių pajėgumų skirtumas, kuris man leido greičiau išvažiuoti iš posūkio ir atitrūkti tiesiojoje“, – finalinio važiavimo prisiminimais dalinasi Andrius Vasiliauskas.

Vėlyvas startas

Pastaruosius keletą metų Andrius Vasiliauskas naująjį autosporto sezoną pradėdavo ne Lietuvoje, bet Omane. Kartu su keliais pasaulinio lygio lenktynininkais kviestinį bilietą gavęs lietuvis į Omane vykusias pirmenybes planavo vykti dar šių metų pradžioje, tačiau pasaulinė pandemija padarė savo – varžybos buvo atšauktos, o kelis mėnesius laivu į Omaną plaukęs sportinis bolidas „išvyko“ į labai ilgas atostogas.

Jeigu varžybos vyktų bet kurioje Europos dalyje – tai nebūtų problema. Furgonas tempiantis bolidą gali bet kurią akimirką apsisukti ir po dienos ar kelių sugrįžti į Lietuvą, bet tik ne šį kartą. Situacijos įkaitu tapęs Andrius Vasiliauskas galėjo padaryti tik vieną dalyką – apsišarvuoti kantrybe ir laukti, kada ne vieną pergalę padėjęs iškovoti automobilis sugrįš į gimtinę.

„Kaip aš mėgstu sakyti – kažkas septynis mėnesius automobilį gerai pasaugojo, – pabrėžia Lietuvos drifto čempionas. – Atgavę automobilį iškart pradėjome ieškoti galimų pažeidimų, vykome į treniruotę stebėti, kaip veikia svarbiausi agregatai ir ar jie veikia be jokių nesklandumų.“

Kita stotelė – „Nemuno žiede“

Pergalė pirmajame Lietuvos „drifto“ čempionato etape kiekvienam lenktynininkui suteikia ir papildomo pasitikėjimo savo jėgomis, ir motyvacijos, tačiau A. Vasiliauskas pabrėžia, kad net ir po itin svarbaus laimėjimo ilgai pergalės skoniu mėgautis negali – laukia pasiruošimas kitoms varžyboms. Jos įvyks greitoje, pavojingoje ir tūkstančius žiūrovų sutalpinti galinčioje „Nemuno žiedo“ trasoje.

„Dabar turime dvi savaites pasiruošti būsimam mūšiui Kačerginėje. Su komanda turėsime apžiūrėti bolidą ir patikrinti, ar neatsirado didesnių nusidėvėjimo požymių ar kitų, papildomų bėdų. Nors varžybos praėjo sklandžiai, tačiau norime būti užtikrinti, jog automobilis veiktų 110 proc.“, – ateinančios savaitės planus įvardija Andrius Vasiliauskas.