Kaip teigė Giedrius Notkus, apie R5 kalibro automobilį jis svajojo nuo 2018-ųjų metų, kai tapo Lietuvos ralio čempionu. Praeityje lenktynininkas dairėsi į šios kategorijos „Peugeot 208“ ir tokį modelį netgi nuvyko išbandyti į Italiją, tačiau tąsyk pirkimas neįvyko ir pilotas toliau lenktyniavo „Mitsubishi Lancer EVO IX“ automobiliu. Visgi mintys apie R5 automobilį Giedriaus Notkaus galvoje nuolat sukosi, o prie šios idėjos prisidėjus ekipos partneriams svajonė galiausiai tapo realybe.

„Apie R5 galvojau visus tuos metus, o kai tokį automobilį įsigijo Jonas Sluckus, motyvacijos atsirado dar daugiau. Pradėjau dar smarkiau, aktyviau kalbėtis su partneriais, su draugais ir pažįstamais, kurie galėtų padėti man įsigyti tokį patį automobilį kaip Jono. Kadangi mūsų pagrindinis partneris „Viada“ pasakė, kad prisidės prie automobilio, pradėjome ieškoti mums tinkamo.

Buvo keli variantai. Vienas iš jų buvo Lenkijoje. Aišku, kaina buvo šiek tiek didesnė, bet vyko derybos. Antra pusė irgi buvo suinteresuota greitai parduoti automobilį, nes jau laukė užsakyto naujo, todėl sutiko su mūsų siūloma suma ir sukirtome rankomis. Tuomet su „EAMV“ pagrindiniu techniku Edvardu Lucevičiumi šokome į automobilį ir nulėkėme į Lenkiją.

Mūsų naujasis R5 buvo perrinktas rudenį ir nuo to laiko lenkas su juo spėjo nuvažiuoti 1220 kilometrų. Buvo atsitikęs jam įvykis – žiemą virto, tai yra šiek tiek kosmetinių trūkumų. Bet agregatai liko sveiki, o visą kitą pasidarysime. Dabar automobilis yra su asfaltine važiuokle, bet gavome ir žvyrinę. Dar gavome krūvą ratlankių ir amortizatorius, kurie dabar yra perrenkami ir mus pasieks kiek vėliau. Tuomet lauks automobilio apklijavimas ir pristatymas“, - sakė Giedrius Notkus.

Verta paminėti tai, kad „Viada-Multi FX” komanda tapo pirmąja lietuviška ralio ekipa, kurios arsenale startuos du R5 automobiliai. Anot Giedriaus Notkaus, turėjimas komandoje du analogiškus automobilius gerokai palengvina kasdienius procesus – lengviau dėl atsarginių dalių, dėl aptarnavimo ir priežiūros. Abiem komandos automobiliais rūpinsis „EAMV“ mechanikai.

Šiuo metu senasis Giedriaus Notkaus „Mitsubishi Lancer EVO IX“ laukia naujo šeimininko ir yra parduodamas. Pasak lenktynininko, automobilis prieš parduodant bus pilnai perrinktas ir taps pradiniu įnašu už „Škoda Fabia R5”, kuris su partnerių pagalba perkamas lizingu.

Komanda jau planuoja ir pirmuosius testus. Juose abu komandos vairuotojai kol kas treniruosis su Jono Sluckaus „Škoda Fabia R5” automobiliu.