Omane rengiamose drifto pirmenybėse ketina susirungti geriausi pasaulio drifto pilotai, o tarp jų ir gerai žinomi daugkartiniai Lietuvos drifto čempionai Andrius Vasiliauskas ir Benediktas Čirba. Nors A. Vasiliauskui šis čempionatas nėra naujiena - jis jau trečią kartą kviečiamas pasirodyti Omane, B. Čirbai tokia garbė ir pripažinimas teko pirmą kartą. Kadangi, šiose varžybose dalyvauti galima tik su vardiniais kvietimais, patekimas į dalyvių gretas įrodo, kad lietuviai vis labiau atpažįstami tarptautiniuose autosporto vandenyse, o šį kartą savo šalies garbę galės ginti nebe vienas, o du vairuotojai.

Pasirengimas ir nuomojama įranga

2021 metų vasarį pirmą kartą dalyvausiantis „Oman international drift“ pirmenybėse B. Čirba pasirodys su nuomojamu BMW E36 automobiliu, su kuriuo jau turėjo progą apšilti dar šių metų spalį vykusiame paskutiniajame Baltijos drifto čempionato etape. Tiesa, apšilimas nebuvo pats sėkmingiausias – etapo metu pilotui ir komandos mechanikams teko susidurti su techniniais gedimais.

Nepaisant to B. Čirba sugebėjo pakankamai gerai pasirodyti viso sezono metu ir tai jam užtikrino 2-ą vietą tiek Baltijos, tiek ir Lietuvos drifto čempionatų sezoninėse lentelėse. Vis stipresnis B. Čirbos charakteris, rodomas įvairiuose drifto čempionatuose, neliko nepastebėtas, tad dabar laukia sekantis iššūkis - Omano drifto čempionatas. Įveikusi dar Rygoje kilusius techninius automobilio trūkumus, komanda ketina grįžti dar stipresniam pasirodymui su 600 AG ir 950 nm variklį turinčiu BMW, kuris drauge su A. Vasiliausko varžybiniu automobiliu jau yra pakrauti Klaipėdos uoste ir laukia išvykimo į Omaną.

Pandemija gali pakoreguoti planus

Nors komandos nusiteikimas dalyvauti Omane vyksiančiose drifto pirmenybėse yra pozityvus, pats B. Čirba neneigia, kad esama padėtis pasaulyje dar gali iškrėsti ne vieną pokštą ir sujaukti planus analogiškai, kaip šiemet nutiko ir su „Drift Masters European“ čempionatu.

„Taip, yra tikimybė, kad bolidas tik pasiplaukios konteineryje pirmyn ir atgal, tačiau tikimės, kad debiutuoti pavyks sėkmingai ir pirmasis startas įvyks numatyta data“, – dalinosi B. Čirba.

Papildys pasaulio drifto lyderių gretas

„Oman international drift“ čempionatas pasižymi ne tik savo uždarumu, bet ir pasaulyje neturinčių tam analogų organizatorių dosnumu. Varžybų rengėjai dalyvaujančioms komandoms padengia visas transportavimo, kelionių ir pragyvenimo išlaidas tam, kad Omano Sultonate galėtų mėgautis stulbinančiomis geriausių pasaulio drifto meistrų kovomis. Kol kas tai yra pirmos ir vienintelės tokio tipo varžybos pasaulyje.

Kaip ir pastaraisiais metais čempionatą sudarys 3 etapai. Kol kas paskelbtos tik pirmųjų dviejų etapų datos - vasario 4-5 d. ir vasario 11-12 d., na, o trečiojo etapo data kol kas nėra atskleista. Nors ir pilnas kviestinių dalyvių sąrašas taip pat dar nėra viešai paskelbtas, tačiau dalyviai drifto bendruomenėje kuždasi, kad Baltijos šalių drifterių gretas gali papildyti tokie virtuozai kaip Nikolass Bertans bei Kristaps Blušs.

drifto gerbėjų laukia išties įdomus metų startas, juolab, kad pirmosiose šio sezono drifto varžybose jau galės išvysti net du Lietuvos drifto čempionus. B. Čirbai tai bus pirmas – debiutinis pasirodymas, o A. Vasiliauskas jau ne tik spėjo apšilti ratus Omane, bet ir 2019 metų pirmenybėse iškovoti trečią poziciją.

Liekant vis mažiau laiko iki didžiojo sezono starto, B. Čirba dar ketina pristatyti keletą didelių naujienų, tarp kurių ir naujasis automobilio dizainas, kurį jo gerbėjai pamatys Omano drifto pirmenybėse vasario 4-5 dienomis.