Metų pradžioje, būdamas 16 metų amžiaus, nugalėjo Azijos Le Mans Serijos (AsLMS) etapuose Australijoje bei Malaizijoje. Rugpjūčio pabaigoje Gustas startavo ELMS lenktynėse Prancūzijoje. Nors bendras komandos pasirodymas buvo kuklus, tačiau lietuvio statistika išliko puiki.

Šįkart lenktynininką kviečiasi viena iš pirmaujančių ELMS komandų „RLR M Sport“, kurios vadovas sako, kad Monzoje yra visos galimybės nugalėti LMP3 klasėje. Komanda galėjo pasikviesti lenktynininką su pakankamai dideliu biudžetu, tačiau pasirinko G.Grinbergą. Pasiūlę lenktyniauti už beveik trigubai mažesnę nei įprasta sumą, komanda iki pat paskutinės dienos laukė lenktynininko sprendimo.

„Pandemija paveikė visą pasaulį, bet tuo pačiu suteikė naujas galimybes. Pasaulinės reikšmės lenktynių sezonas startavo ne taip senai, bet mums vis pavyksta įšokti į jų traukinį, nes lenktynininkai iš kai kurių šalių tiesiog negali patekti į Europą. Gustas yra vienas iš profesionaliausių ELMS lenktynininkų, todėl sulaukia gerų pasiūlymų. „RLR M Sport“ mus kvietė iškart po pergalės Australijoje. Tuomet atsisakėme, bet britai mūsų nepaliko ramybėje. Esu dėkingas jiems už tikėjimą Gusto profesionalumu, bet dar labiau dėkoju rėmėjams, kurie žaibiškai padėjo suformuoti biudžetą. Na, įsivaizduokite, penktadienį parašai, kad reikalinga penkiaženklė suma, o pirmadienį jau turi sutartį. Taip, pagrindą Monzos lenktynėms padėjo „Ignera“, o papildomas lėšas sunešė dar kelios įmonės. Visiems rėmėjams esu be galo dėkingas. Negaliu jų čia išvardinti, bet būtinai jiems dėkosime socialiniuose tinkluose ir veždami reklamą ant automobilio bei Gusto ekipiruotės“, – kalbėjo Gusto vadyba užsiimantis jo tėvas Darius Grinbergas.

Nuo pirmojo automobilio atsiradimo, automobilių pramonė pažengė išties daug. Juk dažniausiai šioje pramonės srityje atsispindi naujausios inovacijos, kurios rodo kelią kitoms pramonės šakoms. O lenktynėse visi techniniai sprendimai patikrinami pirmiausiai.

Kaip teigia „Ignera Motion Solutions“ direktorius Mindaugas Isakas, įmonės prioritetas yra užtikrinti, kad klientus naujausios judėjimo mechanizmų inovacijos įvairioms pramonės sritims pasiektų itin greitai. Būtent dėl šios priežasties „Ignera Motion Solutions“ jau seniai yra sudidomėjusi automobilių sportu, jo dinamiškumu, greičiu, inovacijomis ir nusprendė remti jauną bei itin gabų septyniolikmetį lenktynininką Gustą Grinbergą, kuriam AsLMS skyrė „Rookie of The Year“ (Metų naujoko) apdovanojimą. Tai ypač garbingas trofėjus, suteikiamas geriausiai pasirodžiusiam naujam čempionato lenktynininkui.

„Džiaugiamės šiais metais galėdami prisidėti prie jaunojo talento Gusto Grinbergo galimybės važiuoti Europos Le Mans Serijos lenktynėse Monzoje. Juk turime skatinti ir motyvuoti jaunimą siekti aukštumų, tobulėti ir augti. Jie yra mūsų ateitis, kuri garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje“, – teigia Mindaugas Isakas.

Monzoje pirmosios treniruotės prasidės jau ketvirtadienį. Penktadienį lenktynininkai tęs bandymus, šeštadienį vyks kvalifikacijos lenktynės. Sekmadienio vidurdienį bus duotas startas ELMS „Monza 4 val.“ lenktynėms.