„Su didžiuliu nekantrumu laukiu būsimo ralio, nes čia bene geriausi įmanomi greičio ruožai Lietuvoje. Pavadinčiau juos suomiškomis trasomis – labai techniškos, greitos ir pilnos įvairių tipų tramplinų. Šiuose greičio ruožuose kartu su šturmanu Renatu Vaitkevičiumi nuo 2010 metų lenktyniavome net 4 kartus ir kiekvienas kartas buvo vis skirtingas. Esame lyderiavę, laimėję ir pralaimėję greičio ruožus, darę klaidas ir avarijas. Šie keliai provokuoja ir stumia lenktynininkus už ribos, todėl būtent finalinis etapas Zarasuose yra tikrai gera idėja!“ – jaudulio neslepia D. Butvilas.

Likus paskutiniajam etapui D.Butvilas bendroje čempionato įskaitoje nebegali pasivyti V.Žalos, tačiau džiaugiasi kylančiu tempu. „Vaidotas Škodą ralio trasose vaiko jau trečius metus, mes – tik pirmuosius metus šiuo automobiliu varžomės žvyrinėse ralio trasose. Tad aš galiu tik pasidžiaugti, kad mes greitėjame ir neleidžiame konkurentams atleisti gazo. R5 klasės ralio automobiliai yra techniškai pažangiausi, ką gali turėti privačios komandos, ir užtrunka perprasti kiekvieną automobilio mazgą. Automobilis pats nevažiuoja, viskas atsiremia į lenktyninkų ir komandos profesionalumą. Šį sezoną važiuojame su „Proracing“ kolektyvu iš Utenos, taigi jiems čia beveik namų ralis,“ – komandos svarbą įvardina sportininkas.

Vis dėlto, Dominykas Butvilas prognozuoja išties puikų šeštadienį visiems ralio fanams, kurių lauks 13 greičio ruožų ir 106 kilometrai maksimalaus greičio. „Žiūrovų lauks legendiniai Salako tramplinai, sutraukiantys minias žiūrovų. Ir, žinoma, Stelmužės greičio ruožo asfaltinė atkarpa, kurią šį kartą turėsime įveikti tamsiu paros metu. Nors sportiniai automobiliai bus ginkluoti stipriais papildomais žibintais, čia labai daug lems geras vairuotojo ir šturmano darbas bei tiksli stenograma. Šį sezoną tai pirmas ir paskutinis naktinis greičio ruožas, taigi tai bus nemenkas išbandymas visiems.

Dominykas Butvilas
Foto: Justas Lengvinas

Taip pat norėčiau paprašyti visų žiūrovų būti labai atidiems ir atsargiems – esant dideliam greičiui dalyvius klaida ar techninis gedimas gali ištikti bet kurioje vietoje, tad pasirinkdami ralio stebėjimo vietą palikime vietos ir joms. O mūsų šiandien laukia trasų susirašymas ir testinis greičio ruožas. Iki susitikimo finaliniame ralio finiše!“ – gero ir saugaus ralio visiems linki Lietuvos ralio čempionas Dominykas Butvilas.

2012 ir 2013 Lietuvos ralio čempionas Dominykas Butvilas startuos su ilgamečiu šturmanu Renatu Vaitkevičiumi. Šio ekipažo Škoda Fabia R5 bus pažymėta 2-uoju startiniu numeriu.