Šie metai „drifto“ pasauliui buvo kitokie: nežinomybė, stipri konkurencija bei rekordiniai dalyvių skaičiai renginiuose. Nors PRO lygoje finalinis trejetukas mažai kinta, tačiau greitos trasos ir išskirtinių įgūdžių reikalaujančios varžybos per šį sezoną išvargino net ir pačius stipriausius. Todėl išvada viena – net ir šonaslydininkams reikia pailsėti.

Panašu, kad daugelis sportininkų lyg susitarę tvirtina, kad vienintelė vieta, kurioje jie gali atsipalaiduoti – „Matsuri“. Gediminas Ivanauskas – Ivanule, dažnas PRO lygos prizininkų pakylos veidas, kalbėdamas apie „Matsuri“ neslepia entuziazmo: „Renginys, kuriame norisi atsipalaiduoti ir apie nieką negalvoti!“ Panašiomis mintimis dalinasi ir jo kolega, PRO lygos sportininkas Artūras Ravluškevičius, sakydamas, kad šis renginys yra vieta su puikios konfigūracijos trasa, kurioje galima „nusirauti“ ir, be abejonės, gerai praleisti laiką.

Išties, „Sonax Drift Matsuri“, sezono uždarymo šventė – kiek skiriasi nuo kitų sezono renginių. Čia susirinkę šonaslydžio aistruoliai mėgaujasi šio sporto teikiamais malonumais, tačiau be varžymosi elemento ar konkurencijos. Norbertas Daunoravičius – Norbė, šiais metais važiavęs tiek PRO, tiek „Semi-PRO“ lygose, neslepia, kad sezono atidarymo ir uždarymo šventės yra tai, dėl ko ši veikla jį žavi: „Tai vienas laukiamiausių renginių, tiksliau, vienas iš dviejų – sezono atidarymo bei sezono uždarymo šventės, kurių formatas yra lygiai toks pats: nuo ryto iki vakaro masėje kitų dalyvių leki tiek, kiek tik gali.“

„Semi-PRO“ lyga šiais metai sulaukė išskirtinio dėmesio, nes joje dalyvavo beveik 100 sportininkų. Toks susidomėjimas reiškia tik viena – dalyviams, norintiems bent kartą užlipti ant laimėtojų pakylos, reikia būti itin techniškiems. Tai, kad „Matsuri“ suteikia galimybę slysti šonu trasoje nenutrūkstamai 8 valandas, Salvijui Budriui, „Urta Drift“ komandos nariui, pasirodė kaip puiki proga treniruotėms: „Ten vyksta čempionato etapai, tad papildomos treniruotės visada į naudą“, – šypsosi sportininkas. Nepaisant to, S. Budrio nežavi renginio formatas, kuriame vienu metu trasoje gali važiuoti daugiau nei du vairuotojai. Tačiau, vietos infrastruktūra ir atmosfera yra du faktoriai, kurie šį sportininką privertė pamilti „Matsuri“.

Robertas Šalkauskas, „4SHIFT DriftTeam“ komandos narys, į šį renginį žvelgia kiek asmeniškiau: „Tai yra galimybė, kai susirenka visa komanda, komandos draugai ir aš galiu jiems atsidėkoti už palaikymą, veždamas juos per kalniuką ar arti kolegos durų. Ir aišku, „Matsuryje“ gaunasi bene vienos geriausių nuotraukų sezone.“

Renginio idėja, kurios pagrindinė esmė – priartėti prie šonaslydžio istorijos pradžios, Simoną Ivanovą, „Krebždesio“ komandos atstovą, antrus metus iš eilės atveda į Šiaulių darbo rinkos mokymo centro autodromo trasą: „Aš važiuoju į „Matsuri“ prisiminti tikros „drifto“ dvasios. Tai renginys, kuriame man, kaip pilotui, leista pilnai atsipalaiduoti ir kartu – visus norinčius pavežioti. Atmosfera leidžia grįžti prie pačių šio automobilių sporto pagrindų – smagaus laiko kartu su bendraminčiais“, – patirtimi dalinasi sportininkas.

„Street“ lyga šį sezoną buvo tikrai įtempta: daugiau nei šimtas dalyvių, o metinės įskaitos lentelės viršuje – nauji veidai. Tomas Butavičius, geriau žinomas kaip Butomis, šį sezoną liko antroje vietoje, Lietuvos šonaslydžio čempionate parodydamas tikrai gerus rezultatus.

Praėjusių metų „Matsuri“ buvo tas renginys, dėl kurio sportininkas dar stipriau susižavėjo šiuo sportu: „Mano pats pirmas išvažiavimas su savo BMW E46 buvo į „Matsurį“ – nuo to laiko supratau, kad tai yra pats geriausias „drifto“ renginys Lietuvoje: geros kokybės kelio danga, įdomi trasa ir daug automobilių.“ Tiesa, 2020 metų sezono uždarymo šventėje T. Butavičius dalyvaus ne kaip pilotas, o kaip komandos narys.

Rugsėjo 26 bus ta diena, kuomet gausus būrys šonaslydininkų susirinks Šiaulių darbo rinkos
mokymo centro autodrome, palydėti į pabaigą šių metų sezono su „Sonax Drift Matsuri“.