Jau šiuo metu suskaičiuojama virš 115 automobilių, kurie startuos skirtingose klasėse: dalis jų varžysis net po kelis kartus tiek ištvermės (endurance), tiek trumpųjų nuotolių lenktynėse. Dalyvius, kurie jau spėjo šiais metais įsirašyti taškų į čempionato suvestinę, papildė ir naujos, tų pačių lenktynių serijų klasės.

„BaTCC“ serijoje – 56 dalyviai

„BaTCC“ čempionate, šiais metais pirmą kartą starto rikiuotėje išvysime „Formula Easter“, „Formula Mondial“ ir „TCR Baltic“ klasių dalyvius. Visose klasėse bendrai „BaTCC“ čempionate startui ruošiasi 56 sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir netgi Danijos. Itin gausi ir vis didesnio žiūrovų ir dalyvių susidomėjimo sulaukianti „BMW 325 Cup“ klasė, kurioje – net 15 dalyvių. Čia dėl pergalės kovoja labai panašia technika ginkluoti sportininkai, kur pagrindiniu pergalę lemiančiu faktoriumi tampa vairuotojų įgūdžiai ir gebėjimai.

Galingesnės technikos klasių – BGT AM ir BGT PRO dalyvių gretose – kvapą gniaužianti technika: šalia Janis Hans valdomos „Subaru Impreza“, išskirtinės Edvino Einikio „Audi TTRS“ ir Manto Matukaičio BMW E90 M3, starto rikiuotėje išvysime net du „Lamborghini Huracan“, kurių vieną valdys Vilnis Bartraks, o kitą – lietuvaitis Egidijus Gutaravičius. Taip pat, pasirodyti žada ir namų trasoje įspūdingus greičius demonstruojantis Raivo Taam su „Porsche GT3 CUP“. Savo galimybes kartu su jais demonstruos svečias iš Danijos Frederik Holm su „Renault Megane Trophy V6“.

Parnu Summer Race
Foto: Egidijus Babelis

Pirmajam startui šį sezoną, ruošiasi ir istorinės technikos – „Formula“ – mėgėjai: iš viso užsiregistravusių – 12 dalyvių, iš kurių šeši lenktyniaus „Formula Easter“, o kiti – „Formula Mondial“ tipo formulėmis. Šiose klasėse pergalės sieks išskirtinai Latvijos ir Estijos sportininkai: didžiausias susidomėjimas istorinėmis formulėmis išlikęs šiose valstybėse ir Skandinavijoje.

Kol kas negausios pajėgos – „TCR Baltic“ įskaitoje. Tačiau ši serija taip pat žada įdomias kovas: kaip ir „BMW 325 Cup“ klasėje, nugalėtoją lemia vairuotojo įgūdžiai. Visi kiti „BaTCC“ serijos dalyviai – ne tik pradėję, bet ir svarbių taškų surinkę sportininkai, siekiantys pergalės. Gausus technikos parkas ir dalyvių užsispyrimas žada intensyvias ir įdomias kovas iki lenktynių finišo.

Ištvermės lenktynėse – dalyvių gausa

Vis populiarėjanti 2 valandų ištvermės lenktynių serija „Nankang Endurance Academy“ („NEA“) šiame etape jau sulaukė 18 komandų paraiškų. Tik praeitais metais gimęs projektas, panašu, auga kiekvieno etapo metu. Trečiasis etapas, įvyksiantis šį sekmadienį, sulauks dalyvių iš visų Baltijos valstybių.

Parnu Summer Race
Foto: Egidijus Babelis

Tuo tarpu, pirmajam BEC 6H – šešių valandų ištvermės lenktynių – etapui ruošiasi net 24 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Didžiosios Britanijos. Tiesa, kai kuriose klasėse dalyvių skaičius nėra didelis, tad ne tokia galinga technika lenktyniaujančios komandos turės pasitempti – greičiausiai, šios klasės bus apjungiamos.

Gausiausia – TCR automobilių klasė, čia tarpusavyje kovos net septyni automobiliai, iš kurių tik vienas – iš Latvijos: tai „LV Racing“ komanda su „Audi RS3 LMS TCR“. Visos kitos komandos atstovauja Lietuvą: tai ir puikiai pernai pasirodžiusi ir šiemet Palangos lenktynėse trečiąją vietą absoliučiai iškovojusi „Noker Racing Team“ su „VW Golf GTI TCR“, tiek čempionato senbuviai „Energizer Racing“ su „VW Golf GTI TCR“, „DHL Racing Team“ su „Cupra TCR“ automobiliu, tokį patį automobilį startui ruošia ir „Igorio lankai“ komanda bei čempionato naujokai „Nine Nine Powered by Juta“. Dar vieną „VW Golf GTI TCR“ trasoje vaikys „Sauda by GSR“ komanda.

GT PRO įskaitoje, pergalės sieks keturi „Porsche“ automobiliai: praeitų metų čempionai „Circle K milesPlus Racing Team“ ir „Vytautas Gazuotas“ bei „Porsche Club by LG OLED“ komanda. Visas „Porsche“ automobilių pajėgas bandys įveikti „Lamborghini Huracan ST“, atstovaujantis „Flash Racing Latvia“ komandą.

GT AM klasėje pergalės sieks įvairesnė technika: komandos „Proflame by IRP“ „Bmw M2“, komandos RSVMOTORS.DE-ANALITIKA360 BMW M3, „Porsche Baltic“ komandos „Porsche Cayman GT4 Clubsport“ ir Didžiąją Britaniją atstovaujanti „DHR – AUTOVESTA“ komanda su „Ginetta G55 GT4“.

„Diesel“ įskaitoje – trys komandos, iš kurių dvi atstovauja Suomiją („Special Stage“ ir „TeamR2M“), o viena – Lietuvą („Anteja.lt racing team“ komanda). Visos jos tarpusavyje varžysis „BMW“ automobiliais. Tuo tarpu, „A3000+” klasėje šiuo metu – tik vienas dalyvis, „Dream 2 Drive” projektas su „VW Scirocco GT24“. „A3000” klasėje, aukščiausio podiumo laiptelio sieks Estijos „JõuJaam“ komanda su „BMW 325”, „Mažeikių Auto Sporto Klubas“ su „Peugeot 308 GTI“ ir „Intrans Racing by Meatbusters“ komanda su „Audi A4”. „A2000” įskaitoje, kol kas – dvi komandos: ištikimieji taurės dalyviai „RM klubas“ su „HONDA CIVIC TYPE-R“ ir dar vienu „Honda Civic“ ginkluota „Klion Racing Team“ komanda.

Visos varžybos – jau šį savaitgalį, pilnas dalyvių sąrašas ir detalus tvarkaraštis – batcc.eu.