Į Rokiškį atvyko principinis vilniečio varžovas Nikolajus Gryazinas. Su šiuo Rusijos ekipažu „Agrorodeo“ komanda turi nesuvestų sąskaitų dar nuo 2018 metų.

Šį pilotą V. Žala išskyrė jau prieš ralio startą, o lenktynininko prognozės pasitvirtino jau testiniame greičio ruože.

N. Gryazinas vadinamajame „shakedown'e“ vos 1,3 sek. buvo greitesnis už „Agrorodeo“ ekipažą.

N. Gryazinas 2018 metais laimėjo Elektrėnų ralį, o šiuo metu varžosi Pasaulio ralio čempionate, WRC2 kategorijoje. Rokiškyje Rusijos ekipažas pilotuos „Hyundai NG i20 R5“ bolidą.

Tuo tarpu V. Žala per pastaruosius dvejus laimėjo 80 proc. Lietuvoje vykusių ralių. Vos du kartus lenktynininkas finišavo antras. Vienas iš jų – 2018 m. Elektrėnų ralis, kuomet laimėjo būtent N. Gryazinas. V. Žala neslepia, kad dabar jo tikslas atsigriebti.

Kaip ir buvo tikėtasi, aštri kova užvirė nuo pat pirmojo greičio ruožo (18,2 km). N. Gryazinas buvo kiek greitesnis ir pranoko V. Žalą beveik puspenktos sekundės (4,4 sek.). Beje, jau pirmajame GR V. Žala kliudė krūmus ir apgadino bolido galinę dalį – „pametė“ galinį buferį ir aptaką. Šiame greičio ruože ne vienas ekipažas apgadino savo techniką.

Antrojo GR (6,21 km) metu prapliupo lietus, tad pilotai buvo priversti sumažinti tempą. Šiame GR vėl greičiausias buvo N. Gryazinas, bet „Agrorodeo“ ekipažas atsiliko jau tik 0,9 sek., o bendroje įskaitoje ekipažus skyrė 5,3 sek.

„Pirmajame greičio ruože spaudėme kiek galėjome – taip lėkėme skaičiuodami milimetrus, kliudydami krūmus ir panašiai, bet vis tiek pritrūko kelių sekundžių. Jau senai taip teko važiuoti, kad spaudžiu iš paskutiniųjų. Antras GR buvo labai slidus, pažliugęs purvas. Šiandien reikia atkentėti, nes mieste taip pat bus slidu“, – teigė V. Žala.

Po pirmojo GR „Agrorodeo“ pilotas padarė išvadas.

„Reikės bandyti važiuoti tiksliau. Kai rizikuoju, važiuoju plačiai, tai ir rezultatas netenkina. Dabar labai gera mokykla, kai reikia vytis. Iki šiol galėjau važiuoti pakankamai atsipalaidavęs, dabar turiu važiuoti maksimaliai tiksliai“, – teigė V. Žala.

Trečiasis etapas buvo analogiškas pirmajam. Tiesa, trasa jau buvo permerkta lietaus ir gerokai išvažinėta. Tai situacijos iš esmės nepakeitė – vėl greičiausias buvo Rusijos ekipažas, o V. Žala atsiliko tik 1,9 sek. Bendroje įskaitoje N. Gryazinas savo persvarą padidino iki 7,20 sek.

Po pirmųjų trijų GR pilotai pasuko į techninio aptarnavimo zoną, o dar du trumpi, vos 2,02 km ilgio penktadienio GR, bus surengti Rokiškio miesto gatvėse.

Didžiausias Lietuvos ralis finišuos šeštadienio vakarą.