Nors karantinas gerokai sujaukė planus tiek patiems lenktynininkams, tiek renginių organizatoriams, „Ring Challenge“ kolektyvas nusprendė surizikuoti ir vis tik rezervuoti Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasą liepos 12-ai dienai. Karantinas pasibaigė, sportuoti bei lenktyniauti galima, tad ir lenktynės įvyks.

Tiesa, kadangi didžiosios komandos ruošiasi už savaitės vyksiančioms 1006 km lenktynėms Palangoje, pirmasis „Ring Challenge“ renginys bus orientuotas į mėgėjus: čia pirmą kartą nuožmiai kovai trasoje stos Lietuvos mėgėjų žiedinių lenktynių čempionato dalyviai, savo sezoną pradės ir Lietuvos „Time Attack“ čempionatas. Pastarajame dalyvauti gali visi norintys. Tereikia turėti techniškai tvarkingą automobilį ir šalmą.

„Mes pradėjome savo karjerą nuo lenktynių mėgėjams turėdami idėją leisti kuo daugiau žmonių už prieinamą kainą išbandyti savo jėgas prie vairo tam skirtoje trasoje su visa aukščiausio lygio lenktynėms skirta infrastruktūra: profesionalia laiko matavimo įranga, teisėjais, trasos sauga. Pradėję organizuoti Lietuvos čempionato lenktynes šių mažesnių renginių neišsižadėjome. Šiemet būtent mėgėjų lenktynėmis pradedame naują sezoną“, – aiškino organizatorius Donatas Zautra.
Lietuvos „Time Attack“ čempionatas – tai lenktynės laikui, kai sportininkai važiuoja trasoje stengdamiesi parodyti kaip įmanoma geresnį rato įveikimo laiką. Čia nelenktyniaujama tarpusavyje, tai – individualios lenktynės su minimalia kontaktų grėsme, tad jose galima dalyvauti visiškai standartiniu automobiliu. Vienintelis reikalavimas – kad jis būtų techniškai tvarkingas.

Tame pačiame „Time Attack“ čempionate varžosi ir profesionalai. Jie ir mėgėjai standartiniais automobiliais yra skirstomi į skirtingas grupes, kad vieni kitiems netrukdytų. Mėgėjams pavojingiausiose trasos vietose statomos greičio mažinimo zonos.

Šiuo metu į lenktynes yra užsiregistravę per pusšimtis dalyvių. Bent jau profesionalų grupėje nusimato nuožmi kova. Savo automobiliui naują kvėpavimą po sezono suteikė Izidorius Paukštys, kuris PRO3000 grupėje bandys pasipriešinti praėjusių metų Lietuvos žiedinių lenktynių čempionui Aurimui Mištautui.

Mantas Matukaitis „Time Attack“ čempionate išėjo į aukštesnę klasę: padidinęs BMW variklio darbo tūrį jis PRO3000+ įskaitoje tuo pačiu automobiliu kovos ne tik prieš savo žmoną Aistę, bet ir prieš save iš BMW sėsdamas į „Chevrolet Corvette“.

Mažasis „Ring Challenge“ sezono atidarymas žiūrovams bus nemokamas.