Paskutinį liepos mėnesio sekmadienį startuos ne tik „BaTCC“ dalyviai, besivaržantys trumpųjų nuotolių lenktynėse, bet ir „Nankang Endurance Academy“ dviejų valandų ištvermės lenktynėse dalyvaujančios komandos. Jas paprastai sudaro du sportininkai ir ganėtinai bendrus ir artimus gamyklinių automobilių charakteristikoms standartus atitinkantys sportiniai automobiliai. Skirtingai nuo šešių valandų ištvermės lenktynių serijos „Baltic 6H Endurance Championship“, vairuotojų pasikeitimų metu komandos remonto juostoje nelenktyniauja. „Nankang Endurance Academy“ lenktynių metu, komandos turi penkių minučių privalomąjį sustojimą. Šis laikas skiriamas ne tik vairuotojų pasikeitimui, bet ir padangų keitimui, kuro pylimui ar smulkiems remonto darbams. Lygiai taip pat, kaip ir pirmųjų lenktynių Kaune metu, antrasis „NEA“ etapas startuos vakare, taip užbaigiant ir lenktynių Rygoje sekmadienį.

Pats renginys prasidės iš vakaro, šeštadienį, kartu su registracija ir techniniais patikrinimais nuo 16:00 iki 20:00 valandos. Nespėjusieji technikos komisijai pateikti dalyviai vakare, tą galės pasidaryti iš ryto, po to – jau 08:30 valandą ryto sportininkų laukia susirinkimas ir pirmą kartą šį sezoną – ilgai laukti pirmieji ratai Bikerniekų trasoje.

Po treniruočių sesijų, pirmieji „NEA“ dalyvių kvalifikaciniai važiavimai, po kurių – „BTC4“ ir „BGT“ grupė, dar vėliau – „BTC1“, „BTC2“ ir „BTC3“ kvalifikacija. Toliau – „BMW 325 Cup” važiavimai treniruočių tempu: šioje įskaitoje važiuojantys dalyviai neturi kvalifikacijos, o savo pozicijas starto rikiuotėje sužino traukdami burtus. Tokios vienodos technikos serijos lenktynių taisyklės įpila dar daugiau adrenalino ir sportininkų kovos trasoje užverda jau nuo pat pirmųjų lenktynių sekundžių.

Jau po pietų pertraukos, laukia ir pirmosios BTC1, BTC2 ir BTC3 klasių dalyvių 10 ratų lenktynės. Po jų startuos „BMW 325 Cup“ serijos sportininkai. Pastaruosius pakeis pirmąjį kartą šiais metais trasoje susitiksiantys „BTC4” ir „BGT“ įskaitų dalyviai. Po šio važiavimo – ratas sukasi iš naujo: įvyks ir antrieji trumpų nuotolių lenktynių važiavimai. Kol visų klasių dalyviai antrose lenktynėse startui rikiuojasi pagal geriausią laiką, pademonstruotą pirmojo važiavimo metu, „BMW 325 Cup“ sportininkai startuos „verčiant“ 10 dalyvių rezultatus aukštyn kojomis: tai reiškia, kad greičiausiai apvažiavęs ratą trasoje pirmojo važiavimo metu, užima 10-ąją starto vietą, o lėčiausias iš dešimtuko startuoja iš „pole“ pozicijos.

Galiausiai, artėjant dienos pabaigai, trasoje pasirodys ir vis daugiau populiarumo susilaukianti „Nankang Endurace Academy“ serija. Kol šių lenktynių dalyviai suks pirmuosius ratus, kitų serijų sportininkai išsidalins trofėjus ir lauks, kol paaiškės dviejų valandų lenktynių antrojo etapo nugalėtojai.

Ganėtinai suspaustas ir labai nenuspėjamas sezonas dalyvius skatina keisti planus po kelis kartus, bet lenktynių išsiilgę sportininkai jau nestygsta vietoje laukdami antrojo etapo Rygoje: tarp greičiausios ir įdomiausios technikos atstovų, jau galima rasti dalyvius ne tik iš Baltijos šalių, bet ir Skandinavijos valstybių. Vienas jų – Suomijos lenktynininkas Jyrki Jönkkäri, puikų tempą demonstravęs ir praeitų metų sezono metu, šiais metais pergalės sieksiantis „BMW M3“ automobiliu „BTC4” įskaitoje. Tarp „BGT AM“ automobilių, galima aptikti ir „Subaru Impreza“, kurį pilotuoti ruošiasi Latvijos sportininkas Janis Hans.

Lietuvą atstovauti ruošiasi Dovydas Akstinas su „Renault Twingo RS“, Auris Motekūnas su „Mitsubishi Colt“ (šie dalyviai varžosi „BTC1” įskaitoje) ir Artemij Kuzmičiov su „Honda Civic“. („BTC2“ įskaita) – ir tai tik pati registracijos pradžia. Organizatoriai tikina, kad artėjant renginiui, paaiškės vis daugiau sezono naujienų ir staigmenų. Visą informaciją apie sezoną, etapus, dalyvių sąrašus ir tvarkaraščius galima rasti organizatorių internetiniame puslapyje batcc.eu.