Vėluodamas beveik mėnesį laiko, 2020 metų Lietuvos automobilių ralio čempionato startas įvyks. Sezoną šiemet pradės liepos 10-11 dienomis Kelmėje įvyksiantis „Rally Žemaitija 2020“, po kurio seks dar trys etapai: Rokiškyje, Elektrėnuose bei Druskininkuose.

Ralio fanai bei lenktynininkai be galo išsiilgę lenktynių, taigi visi labai laukia Žemaitijos apylinkėse įvyksiančio pirmojo šių metų ralio.

Laukia jo ir Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF), kuri šiemet į ralio varžybas deleguoja savo media komandą. Tai 19 metų automobilių sportą filmuojantis video operatorius Tomas Žekonis ir daugiau nei 10 metų autosportą fotografuojantis Vytautas Pilkauskas - vieni geriausių savo srities specialistų automobilių sporte, Lietuvoje.

Lietuvos automobilių ralio čempionatas – šiemet jis absoliučiai kitoks
Foto: Vytautas Pilkauskas

„Šį ralio sezoną, manau, visi atsiminsime dar ilgai. Atšaukti žiemos ralio etapai, o vėliau COVID-19 ir karantinas stipriai pakoregavo LARČ sezoną, tačiau džiaugiamės, jog tiek ralio organizatoriai, tiek sportininkai neprarado entuziazmo ir jau visai netrukus nutrauktas LARČ sezonas bus pradėtas. Ir tai padarysime vieni pirmųjų Baltijos šalyse. Pernai Ralio komitetas nemažą dėmesį skyrė ralio disciplinos rinkodarai bei komunikacijai, kad verslas į ralio čempionatus pagaliau pradėtų žiūrėti kaip į puikų kanalą prekės ženklų žinomumui didinti. Šiam ralio sezonui buvome suplanavę tikrai nemažai, bet, kaip ir daugeliui, COVID-19 stipriai pakoregavo planus ir daug jų teko atsisakyti.

Labai džiaugiamės, jog automobilių sporto bendruomenėje turime iniciatyvių žmonių, tokių kaip Vytautas Pilkauskas ir Tomas Žekonis, kurie pasiūlė bendradarbiauti ir pasiryžo šiemet prisidėti prie mūsų vieno iš iškeltų tikslų - turėti oficialią Lietuvos automobilių ralio čempionato media komandą. Tad neslėpsiu, tikrai džiaugiamės, jog šiemet turime profesionalią media komandą, kuri fiksuos geriausias foto akimirkas bei rengs video reportažus iš visų LARČ etapų“, – apie šių metų ralio sezoną kalbėjo ralio komiteto pirmininkas Tomas Žemaitis.

T. Žemaitis teigė, kad idėją, būti oficialiu LARČ video operatoriumi ralio varžybose, turėjo jau labai seniai, bet vis kažko pritrūkdavo, kad ji būtų įgyvendinta.

Lietuvos automobilių ralio čempionatas – šiemet jis absoliučiai kitoks
Foto: Vytautas Pilkauskas

„Teko filmuoti ir atskirom komandom, ir būti ralio renginio operatoriumi, tačiau visada norėjosi žengti dar vienu laipteliu aukštyn. Padirbęs kartu su Vytautu Pilkausku visą 2019 metų sezoną Pasaulio ralio kroso čempionate, supratau, kad jis yra lygiai taip pat pamišęs dėl autosporto. Todėl pasiūliau jam šią idėją, iškart nujausdamas jo teigiamą atsakymą“, - kalbėjo projekto idėjos autorius Tomas Žekonis.

Jam antrino ir V. Pilkauskas Automobilių sportą (ralį, žiedą, driftą ir kt.) fotografuojantis nuo 2010 metų. Fotografas teigė, kad per tą laiką teko fotografuoti labai daug: tiek būnant komandos, tiek renginio fotografu.

„Automobilių sportas yra tai be ko negaliu gyventi, nes būtent nuo jo prasidėjo pirmieji esminiai žingsniai į rimtesnę fotografiją. Vos tik išgirdęs Tomo Žekonio pasiūlymą, sutikau be jokių dvejonių, o jau po kelių valandų su šio projekto idėja beldėmės į Lietuvos automobilių sporto federacijos duris.

Mes, automobilių sporto fotografai ir video operatoriai gyvename tuo pačiu: varžybose taip pat nestokojam aktyvumo, veržlumo, ištvermės. Visą dieną tenka kaisti saulėje ar mirkti lietuje, „ryti dulkes“, dažnai pamiršti apie pietus, tempti ant pečių sunkią techniką, nužingsniuoti daugybę žingsnių miškais, pievomis ir dar velniai žino kuo dėl kiekvieno geresnio kadro, o po to, dienos pabaigoje, ar dar varžyboms tebevykstant, paruošti per dieną surinktą foto bei video medžiagą“, – darbo subtilybėmis dalinosi V. Pilkauskas.

Lietuvos automobilių ralio čempionatas (LARČ) šiemet bus trumpesnis, sudarytas iš keturių etapų, bei turės oficialią media komandą – „Nordis Media Team“, kuri kurs foto bei video turinį federacijai, transliuos jį ir sugeneruos dar daugiau dėmesio atskiriems ralio etapams, pačiam ralio čempionatui, suteiks daugiau tvirtumo ir žinomumo visai ralio bendruomenei.