„Eurolamp World Rally Team“ komandos koordinatorius Oleksandr Ziuzin pasakoja, kad šiais metais Ukrainos ekipa turėjo didelių planų lenktyniauti tarptautiniuose raliuose Europoje ir už jos ribų, tačiau paskelbtas karantinas ir užvertos šalių sienos gerokai komplikavo tiek FIA, tiek jų planus ir sugriovė sezono viziją.

Suprasdama padėtį komanda nutarė keisti planą ir susidėliojo kiek kitokį varžybų scenarijų 2020-iesiems. Ekipažas ėmė planuoti startus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Kaip sako Oleksandr Ziuzin, komanda viliasi, kad laisvėjantis karantinas ir atveriamos šalių sienos leis laikytis šio plano B.
Ekipažas į Lietuvą ketina atsivežti 2012-aisiais metais Jungtinėje karalystėje, „Prodrive“ komandos dirbtuvėse pagamintą „Mini John Cooper Works WRC“ modelį „Countryman“ kėbule. Tokiu pačiu automobiliu praeityje WRC etapuose yra lenktyniavęs ispanas Dani Sordo ir britas Kris Meeke. Lietuvoje Valeriy Gorban ir Sergey Larens ekipažui šiuo „Mini“ lenktyniauti dar neteko.

„Su „Samsonas Rally Rokiškis“ organizatorių pagalba prieš keletą mėnesių turėjome testus Lietuvoje, prie Rokiškio. Tuomet organizatorių atstovas mus pakvietė sudalyvauti ralyje Rokiškyje. Apsvarstėme šią galimybę ir nusprendėme „Samsonas Rally Rokiškis“ įtraukti į savo komandos planus šiam sezonui. Aš tikiuosi, kad sienos bus atidarytos ir mes galėsime laisvai lenktyniauti Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje šį sezoną“, - sakė komandos koordinatorius Oleksandr Ziuzin.

„Eurolamp World Rally Team“ ekipa savo epochos pradžią skaičiuoja nuo 2002-ųjų, o komandos savininkas, vadovas bei vairuotojas Valeriy Gorban su šturmanu Sergey Larens yra ne kartą tapę Ukrainos ralio čempionais. Kiek vėliau komanda žengė į tarptautinę ralio areną, keletą kartų yra finišavusi ant podiumo WRC etapų atskirose įskaitose, o sykį Meksikoje pasiekė ir absoliučios įskaitos dešimtuką.

Oleksandr Ziuzin tvirtina, kad komanda Lietuvoje nesitiki lengvos pergalės ir vertina mūsų šalies ralio ekipažus kaip rimtus konkurentus, kurie tikrai nebijos mesti pirštinę net ir WRC technika ginkluotiems ukrainiečiams.

„Lietuva turi tikrai greitų vyrukų ir jiems tai bus namų ralis. Jiems yra žinoma greičio ruožų specifika tame regione. Mums šis kraštas sąlyginai naujas. Taip pat bus ir greitų dalyvių iš Latvijos, todėl bus tikrai įdomu išmėginti savo jėgas čia. Net neabejoju, kad įdomu su mumis lenktyniauti bus ir jūsų šalies lenktynininkams“, - prognozavo Oleksandr Ziuzin.

Žinią, kad į Lietuvą ketina atvykti toks greitas ir išskirtinis ekipažas, „Samsonas Rally Rokiškis“ rengėjai sutiko itin džiugiai. Anot organizatoriaus Audriaus Gimžausko, galbūt šio Ukrainos ekipažo prisijungimas pritrauks ir dar daugiau greitų duetų, norinčių išbandyti savo jėgas Rokiškio ir Zarasų žvyrkeliuose.

„Diskusija su šia komanda užsimezgė praėjusių metų rudenį. Dėjome daug pastangų, kad jie pasirinktų mūsų ralį ir dabar galime pasidžiaugti gavę komandos pažadą atvykti. Tikimės, kad situacija dėl COVID-19 nepablogės ir žiūrovai galės pamatyti šiuos svečius iš Ukrainos. Tuo pačiu galbūt tai motyvuos ir kitus ekipažus, turinčius greitą ir galingą techniką startuoti „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose ir mesti iššūkį šiam ekipažui“, - kalbėjo Audrius Gimžauskas.

„Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos bus antrasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas ir pirmasis Latvijos ralio čempionato bei „Baltic Rally Trophy“ etapas.