Atsinaujinti varžybų iniciatorius paskatino ne vien gerokai išsiplėtęs automobilių įkrovimo tinklas, bet ir visada maloniai dalyvius nuteikianti galimybė geriau pažinti savo kraštą, patyrinėti mažus miestelius ar pasimėgauti jaukiu gamtos prieglobsčiu netrikdant jų gyventojų ramybės, ką visokeriopai skatina „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo rinkos ekspertai.

Šiemet elektromobilių šeštųjų varžybų dalyviai finišuos Druskininkuose ne artimiausiu maršrutu, o įveikę, priklausomai nuo elektromobilio baterijų talpos 300 arba 500 km atstumą ir praturtėję naujais įspūdžiais pakeliui lankydami gražiausias šalies vietas.

Tačiau penkerių metų patirtis nenueis veltui. Organizatoriai įsitikinę, jog nuolatiniams tokių žygių dalyviams ji taps veiksminga atspirtimi ieškant greičiausio kelio į šeštąjį finišą.

Tad žengdami į naują elektromobilių varžybų ir jų plėtros etapą trumpai apžvelkime pirmąjį šio judėjimo penkmetį.

2015 m. gegužės 8-ąją Lietuvoje startavo pirmosios elektromobilių varžybos, ženklinusios ir naują šių transporto priemonių raidos etapą. Tai buvo pirmosios tokios lenktynės ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.

Kai šios varžybos prasidėjo, šalyje nebuvo nė 10-ties elektromobilių įkrovimo stotelių ir tik nedaugelis tikėjo, jog elektros transporto priemone įmanoma pasiekti Palangą. O ir elektromobilių irgi nebuvo nė šimto.

Visgi dideliam entuziastų džiaugsmui tos dienos pavakarę Palangos centre finišo liniją pirmi kirto Gintaras Kaukėnas ir Karolis Judzentavičius, vairavę „Kia Soul EV“ elektromobilį ir visą distanciją nuvažiavę per 5 val. 27 min. 41 sek. Visą 337 kilometrų maršrutą Vilnius-Palanga ekipažas įveikė vidutiniu 70 km/val. greičiu, didžiausias greitis buvo 111 km/val., o baterijų įkrovimai užtruko valandą.

Jau po metų pirmųjų varžybų nugalėtojų pasiekimas buvo pagerintas net 38 minutėmis, o naują pataisą įrašė Saulius Girdauskas su Egidijumi Skrodeniu, „Nissan Leaf“ pirmi į finišą atvairavę, įskaitant ir laiką, sugaištą papildant akumuliatorių baterijas, per 4 val. 49 min.

Trečiąsias varžybas laimėjo „Fakto Autocentro – 15min“ komandos atstovai Vaidotas Kviklys su Pauliumi Sviklu, vairavę „Hyundai Ioniq“ ir 337 km įveikę per 4 val. 5 min.

V. Kviklio ir P. Sviklo pasiekimui rekordų lentelėje buvo lemta puikuotis dvejus metus, nes 2018 m. varžybų dalyviai rekordo nepagerino. Nepaisant to pirmieji finišo liniją kirtę „Spark“ ekipažo nariai Nerijus Dagilis su Mariumi Slaboševičiumi, vairavę naujos kartos „Nissan Leaf“ ir kelyje užtrukę 4 val. 11 min., susilaukė ne menkesnio dėmesio.

Pernai be jokio sustojimo įkrauti baterijų žinomas lenktynininkas Vaidotas Žala ir „Ignitis“ generalinis direktorius Darius Montvila su „Hyundai Kona Electric“, turinčiu 50 kWh akumuliatorių talpą, Palangą pasiekė per 3 val. 28 min. ir 25 sek.

Kokias naujas pataisas elektromobilių šeštųjų varžybų metraštyje įrašys jų dalyviai? Sužinosime jau neužilgo – birželio 12-ąją.