Profesionalus lenktynininkas teigia, kad fiziniam pasiruošimui šiuo metu nereikia išskirtinių vietos sąlygų ar inventoriaus.

„Esame pradiniame fizinio pasiruošimo etape, kuris nereikalauja kažko ypatingai specialaus ir galima naudotis lauku. Pratimai ganėtinai paprasti. Dirbame ties mobilumu, stabilumu ir stipriname giliuosius raumenis, taip pat daug aerobinio darbo. Bėgiojant, kada matome žmones, aišku, dėvime kaukes, bet tikrai nemažas palengvinimas yra aukšto meistriškumo sportininkams, kad treniruočių metu nebereikia dėvėti kaukių“, – sako B. Vanagas.

Sportininko gerbėjai ir Dakarą sekantys tautiečiai žino, jog keli mėnesiai iki Dakaro ralio ir pačios varžybos B. Vanagui buvo ypač įtemptos. Todėl laikas po sunkiausių planetos lenktynių buvo skirtas poilsiui. Ne gana to, pilotas prisipažįsta, jog milžiniškas fizinis krūvis Dakaro metu visad paaštrina buvusias traumas, todėl grįžus į treniruotes svarbu ne tik pradinis pasiruošimas, bet ir dėmesys probleminėms sritims, silpnų grandžių stiprinimui ir traumų prevencijai.

Lenktynininkas krūvį didina nuosekliai ir palaipsniui. Nuoseklumo taisyklių laikomasi ir treniruočių atžvilgiu – B. Vanagas sportuoja keletą kartų per savaitę, gryname ore, tuo pačiu laiku.

„Vėlesniame etape, greičiausiai jau pasibaigus karantinui, kuomet galėsime apsilankyti sporto klube, pereisime prie galingumo, ištvermės ir jėgos treniruočių“, – planais dalijasi sportininkas.

Tiesa, lenktynių sezonas dėl COVID-19 pandemijos koreguojasi minimaliai. Nei vienas „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas, kuriame planavo dalyvauti „Inbank team Pitlane“ komanda, nėra atšauktas, neįvykę etapai bus perkelti. Vienintelis neaiškumas dėl Dakaro ralio yra jo maršrutai. Tik po kelių savaičių gali paaiškėti, ar Dakaras liks Saudo Arabijoje, ar plėsis ir į gretimas valstybes.