„Džiugu, kad karantinas šalyje veikia, užsikrėtimų koronavirusu skaičius stabiliai mažėja, tačiau pavojus dar neišnyko, ir norėdami kuo greičiau grįžti į normalų gyvenimą ir lenktynių trasas jaučiame pareigą prisidėti prie šios kovos“, – apie socialinės akcijos tikslą sakė „Dynami:t Energy“ komandos lenktynininkė Aistė Antanaitytė-Matukaitė.

Sportininkė minėjo gavusi signalą iš Mamų unijos, kad šeimos, kurių vaikai serga onkologinėmis ligomis nepilnai aprūpintos dezinfekciniu skysčiu ir kaukėmis. Lenktynininkai susikooperavo su partneriais „Ignera“, „Dynami:t“ ir „Baltic Petroleum“, šie padėjo parūpinti 250 litrų dezinfekcinio skysčio ir 300 apsauginių kaukių, nupirko 100 skanumynų, sukrovė į ką tik Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatui paruoštą Donato Janulevičiaus BMW Z4 ir dalį šių priemonių nuvežė į Kauno klinikas.

Kita dalis nukeliavo į „Maisto banko“ sandėlį Kaune. „Ignera“ ir „Dynami:t“ komandų nariai ten patys pasiraitojo rankoves ir sudėjo kelis šimtus maisto davinių, kurie šį kartą pasipildė ir apsauginėmis kaukėmis, „Maisto bankas“ pasirūpins, kad dezinfekcinis skystis pasiektų tuos, kuriems jis kainuoja brangiausiai ir labiausiai reikalingas – vienišus rizikos grupėje esančius senjorus.

„Pasaulio patys gal ir neišgelbėsim, bet norisi prisidėti prie kovos su šia pandemija. Suprantame, kad kuo greičiau susitvarkysime, tuo greičiau galėsime lenktyniauti, tad dabar mūsų visų tikslas turi būti vienas – bendromis jėgomis apsaugoti vienas kitą“, – sakė pirmą kartą į gatvę naujais surinktu lenktyniniu BMW Z4 išvažiavęs D. Janulevičius.

Lenktynininkai sako, kad dabar, kol lenktynės dar nevyksta, padangos, degalai ir detalės nėra pirmojo būtinumo daiktai, tačiau kai kalba pasisuko apie apsaugos priemones – ilgai partnerių įkalbinėti nereikėjo.

„Labai džiugu, kad prie šios akcijos prisideda ir mūsų partneriai: UAB „Vytis Invest“ suteikė ypatingas nuolaidas dezinfekciniam skysčiui, taip pat padovanojo daugkartinių kaukių, jų mums suteikė ir „Skubo“ grupė bei užsienio tiekėjai“, – tūkstantinę paramą suteikusius pagalbininkus vardino „Igneros“ marketingo projektų vadovė Ieva Bublytė.