Dukart pasaulio ralio čempionas, važiuojantis „Volkswagen Touareg“, 83 kilometrų atstumą tarp Lisabonos ir Portimao įveikė per 56 minutes ir 20 sekundžių.

Antroje vietoje liko „Nissan Pickup“ vairuojantis „vietinis herojus“ Carlosas Sousa, už savęs palikdamas du „Volkswagen’us“ – dar vieną buvusį WRC lenktynininką Bruno Saby, bei Juttą Kleinschmidt. Iš tiesų, tai buvo puiki dieną šiai vokiečių kompanijai – penki „Touareg’ai“ pateko į pirmąjį dešimtuką.

Tuo tarpu pagrindiniams konkurentams ir ralio favoritams iš „Mitsubishi“ – Stephanui Peterhanseliui ir Hiroshi Masuokai „pasisekė“ pradurti padangas. Prancūzui teko ją keisti, dėl to, praradęs šiek tiek laiko, jis liko dvyliktas, o japonas važiavo su pradurta ir finišavo tryliktas. Geriausiai iš „Mitsubishi“ atstovų pasirodė Nani Roma ir Lucas Alphandas, užimdami atitinkamai penktąją ir šeštąją vietas.

Motociklininkų tarpe nepavejamas buvo nugalėtojo titulą ginantis Cyrilis Despres su „KTM”, finišą pasiekęs per 58 minutes ir 10 sekundžių. Tiesa, pagrindiniu jo varžovu buvo ne tas, kurio visi tikėjosi. Portugalas Rubenas Faria („KTM“) startavo gana anksti ir lyderiavo iki pat tol, kol paskutinis startavęs C.Despres nepagerino jo laiko vos 4-iomis sekundėmis.

Ilgai prizininkų trejetuke laikęsis kitas „vietinis herojus“ Helderis Rodriguesas („Yamaha”) vis dėl to buvo aplenktas ispano Marco Comos („KTM”).

Sunkvežimių varžybų apžvalgą pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, kad šiais metais neišvysime nė vieno iš „DAF“ ekipažų. Tradiciškai turėję būti vieni pagrindinių „Kamaz“ varžovų, olandai nesugebėjo pateikti organizatoriams visų reikalingų su homologacija susijusių dokumentų, dėl to jiems nebuvo leista startuoti.

Tad nieko keisto, kad pirmajame etape nugalėjo Vladimiras Chaginas, užtrukęs 1 valandą 12 minučių ir 59 sekundes, bei pora minučių aplenkęs „Iveco“ vairuojantį buvusį WRC čempioną Miki Biasioną. Trečias liko brazilas André De Azeevedo su „Tatra“. Kitas „Kamaz“ atstovas, pernykštis čempionas Firdausas Kabirovas, prarado net 30 minučių ir liko tik 34-tas.

Bendroji įskaita (po 1-ojo etapo iš 15-os)