„Natūralu, kad mūsų bendruomenė sureagavo neigiamai, – pasakoja L. Ramoška. – „Majami Driftland“ tapo vienu geriausių dalykų ištikusių mūsų bendruomenę 2019–aisias ir žinia, jog ši vieta likviduojama, kėlė tik neigiamas emocijas. Kadangi mūsų bendruomenė iš esmės pripratusi būti siejama su neigiamais dalykais, tai sutelkia kovoti dėl bendrų tikslų. Bėda šioje situacijoje buvo ta, kad nebuvome supažindinti su visais faktais, kurie supo minėtą istoriją. Informacijai išaiškėjus anksčiau, neigiamų reakcijų būtų išvengta. Kita vertus, dėl kilusio konflikto gavome progą savo negandomis pasidalinti su vienu iš Seimo narių, kas, matyt, yra teigiamas šio konflikto rezultatas“.

Po kone tris valandas trukusio pokalbio, LASF drifto komiteto pirmininkas ir Seimo narys paspaudė rankas – paskelbta taika ir tuo pačiu duotas startas bendradarbiavimui. Nors D. Gaižauskas Seime yra atsakingas už nacionalinio saugumo reikalus, tačiau jo praeityje – aktyvi sportininko karjera. Tad po pasakojimo, kaip jaučiasi drifto bendruomenė, jis netruko suprasti susidariusios situacijos ir pažadėjo pagelbėti ieškant naujų erdvių sporto šakos kultivavimui.

„Jeigu į kambarį įėjome kaip du oponentai, atstovaujantys savo bendruomenes, tai po pusantros valandos jau pavyko išgirsti abiejų pusių istorijas, dar po pusvalandžio atradome komunikacijos ir informacijos trūkumo spragas, kurios lėmė konfliktą, o galiausiai kalbėjome apie galimas naujas lokacijas treniruotėms. Aštru, bet konstruktyvu, o tai, matyt, ir yra pirmas žingsnis į teigiamą rezultatą“, – įsitikinęs L. Ramoška.

Trūko informacijos

Po užfiksuotų daugybinių pažeidimų, Nacionalinė žemės tarnyba jau priėmė sprendimą panaikinti nelegaliai „Majami Driftland“ trasoje patiestą asfalto dangą. Tyrimo rezultatais socialinėje erdvėje pasidžiaugęs Seimo narys siekė informuoti Marijampolės gyventojus apie atrastą korupcijos židinį – nelegali aikštelė šalia miesto buvo metų metus, tačiau hektaro dydžio pažeidimas vietiniams inspektoriams praslydo pro akis.

Pasidalinęs informacija apie valdininkų aplaidumo pabaigą, D. Gaižauskas negalėjo suprasti, kodėl sulaukė kone kibernetinės atakos masto neigiamos reakcijos – taip aštriai į žinią, kad uždaroma šonaslydininkų pamėgta erdvė, reagavo šalies drifto bendruomenė.

Anot L. Ramoškos, aštrią reakciją galima suprasti, mat šonaslydininkai šioje situacijoje – taip pat nukentėjo ir D. Gaižausko įrašą socialiniame tinkle „Facebook“ apie užkardytą korupciją priėmė kaip sporto draudimą.