Kaip ir daugelis tolimųjų rytų valstybių, Omanas po truputį atranda Europoje ir pasaulyje populiarias automobilių sporto šakas. Jeigu Dubajus pasirinko F-1, Saudo Arabija – Dakarą, tai Omanas nusprendė organizuoti įspūdingą šonaslydžio šou. Pirmasis „blynas“ įvyko pernai – sukvietę pasaulio stipriausiuosius, karalystės šeimininkai nenusivylė. Šiemet, kiek praplėtę svečių sąrašą, organizatoriai nusprendė pakartoti trijų etapų čempionatą. Deja, planus sujaukė penkis dešimtmečius valdžiusio karaliaus mirtis – šalyje paskelbtas gedulas, varžybos atidėtos.

Susidariusi situacija kiek sujaukė sportininkų planus – daugelis jų jau buvo atvykę į renginio vietą, tačiau finansine situacija nesiskundžianti valstybė leido sau kompensuoti bet kokias kilusias problemas.

Jau ketvirtadienį A. Vasiliauskas kartu su dar 55 sportininkais iš viso pasaulio stoja prie starto linijos pirmosioms treniruotėms, kiek vėliau laukia kvalifikacija, kurioje bus atrinkti 32 stipriausius. Penktadienį įvyks pirmosios iš trejų varžybų. Pernai A. Vasiliauskui pavyko užimti trečiąją vietą bendroje įskaitoje, tačiau dar sustiprėjusi konkurencija verčia susilaikyti nuo rezultatų spėliojimo.

Prie dalyvių rikiuotės prisijungė „Formula Drift“ ir „Russian Drift Series“ dalyvaujantis latvis Kristaps Blušs, Dakaro ralio dalyvis šeichas Al Quassimi, bei pasaulinė šonaslydžio legenda – japonas Daigo Saito. Varžybose taip pat pasirodys ir pernai metų nugalėtojas bei stipriausiu pasaulio šonaslydininku tituluojamas airis Jamesas Deanas, tad ir Andriui, ir „Turbosystems“ komandai teks gerokai pasiraitoti rankoves, siekiant išlaikyti iškovotas pozicijas.

Varžybas ir kvalifikaciją iš tolimojo Omano bus galima stebėti internetu, Omano automobilių sporto federacijos „Facebook“ paskyroje – „Oman Automobile association“.