Dar prieš startą varžybų organizatoriai juokavo, kad Užgavėnes reikėtų išbraukti iš švenčių sąrašo, mat lietuviai žiemą pernai sugebėjo išvaryti taip, kad šiemet automobilių ir motociklų sporto gerbėjai gali pamiršti apie lenktynes ant sniego, o ledui skirtos dygliuotos padangos šį sezoną veikiausiai taip ir liks neištrauktos iš garažų.

Nors žiema šiemet tikrai nelepina autosporto gerbėjų, tačiau vienas didžiausių šalyje automobilių sporto klubų „Ekrosas“ nusprendė nesitaikstyti su gamtos išdaigomis ir suorganizavo sezono atidarymo šventę.

Organizatoriai surengė autokroso ir motokroso bei visureigių lenktynes Ramygalos trasoje, kuri tapo tikru iššūkiu mažiau varomų ratų turinčių automobilių vairuotojams. Dėl lietingų orų trasa buvo panaši į vieną didelę purvo balą, tačiau neatsirado nė vieno dalyvio, kuris persigalvotų ir atsisakytų startuoti.

Tuo metu, kai dalyviai lenktyniavo autokroso trasoje, greta esančioje asfaltuotoje aikštelėje savo gabumus demonstravo slalomo varžybų dalyviai. Jų čia susirinko kelios dešimtys. Jiems trasa taip pat tapo iššūkiu, mat ši asfaltuota aikštelė įprastai yra naudojama kaip dalyvių serviso zona, tad čia asfalto danga buvo gana purvina ir klastinga. Reikėjo balansuoti tarp greičio ir tikslumo.

Slalomo varžybų dalyviai turėjo įveikti po tris važiavimus, iš kurių du buvo įskaitiniai, o autokroso trasoje lenktyniavusių dalyvių laukė dvi kvalifikacijos ir finalai. Taip pat čia varžėsi ir gausus būrys motokroso sporto šakos atstovų, o po jų paskutiniai į trasą pajudėjo ir purvo voniomis mėgavosi visureigių vairuotojai iš klubo „4x4 Panevėžys“. Jiems čia organizatoriai taip pat surengė tam tikras lenktynes, tad visą dieną iš trasos tampę sugedusius ir įklimpusius sportininkų automobilius, visureigių vairuotojai galėjo ir patys palenktyniauti dėl pozicijų.

Galiausiai renginį vainikavo apdovanojimų ceremonija. Jos metu įteiktos taurės visiems prizininkams, lenktyniavusiems visose keturiose disciplinose. Slalomo dalyvių OPEN įskaitos gretose nugalėtoju tapo Tomas Markelevičius su „Mitsubishi Colt“. Antrą rezultatą parodė taip pat „Colt“ vairavęs Tomas Bėliakas, o ant trečiojo laiptelio žengė Paulius Mikelaitis, vairavęs „Toyota MR2“.

FWD įskaitoje dar vieną pirmosios vietos taurę iškovojo Tomas Markelevičius, šalia jo vėl stojo Tomas Bėliakas, o ant trečiosios vietos laiptelio žengė Rūta Nedzelskienė, taip pat su „Mitsubishi Colt“. RWD įskaitoje triumfavo Liudas Šulčas. Jis viena sekunde aplenkė Paulių Mikelaitį. Trečias finišavo Rimgaudas Urbonas.

„Grand Open Show“ lenktynės
Foto: Tomas Pošiūnas

Damų ir jaunių jungtinėje klasėje nugalėtoja tapo Rūta Nedzelskienė. Antrąją poziciją iškovojo Milda Zabielienė, o trečiosios vietos prizininku tapo Gustas Jurevičius. Visi sportininkai vairavo „Mitsubishi Colt“ automobilius.

Autokroso varžybų dalyviai buvo taip pat suskirstyti į klases, tačiau jų susirinko per mažai, kad būtų galima rengti individualius klasių važiavimus. Organizatoriai nusprendė dalyviams leisti startuoti vienoje grupėje, o rezultatai pagal klases buvo išrikiuoti jau po finišo.

Visais ratais varomų automobilių įskaitoje triumfavo Tomas Markelevičius, vairavęs „Audi S6“. Antroje vietoje pasirodymą baigė Milvydas Malinauskas su „Subaru Legacy“, o trečias finišavo Andrius Karnišauskas su „Volkswagen Jetta“. FWD įskaitoje nugalėtoju tapo Rytis Rutkauskas su „Opel Astra“, už savęs palikęs techninių „Opel Corsa“ problemų sustabdytą Donatą Stašiūną-Žvėrį. RWD įskaitoje taip pat buvo registruoti du dalyviai. Abu jei vairavo BMW. Nugalėtoju čia tapo Jonas Skomantas, o antrosios vietos taurė atiteko Mantui Snukiškiui.

„Grand Open Show“ lenktynės
Foto: Tomas Pošiūnas

Motokroso dalyvių gretos buvo kiek gausesnės. Čia prie starto išsirikiavo 11 dalyvių. Geriausiai pasirodė ir nugalėtojo taurę iškovojo Linas Žemaitis. Klaudijus Knizikevičius finišavo antras, o trečiosios vietos laiptelį užėmė Dalius Vaičekonis.

Visureigių vairuotojai taip pat apdovanoti taurėmis. Greičiausias Ramygalos purvo trasoje buvo Kasparas Komandierius su „Mercedes-Benz ML“. Tokio paties modelio visureigį vairavęs Jonas Sprindys užėmė antrąją poziciją, o trečiosios vietos taurė įteikta Vitaliui Vepštui, vairavusiam „Nissan Patrol“.