„Tai bet kurios šalies čempionato, o ir Europos bei pasaulio čempionatų R2 klasės reglamentą atitinkantis automobilis. Vos pernai sukurta gamyklinė lenktyninė mašina, kurta pagal aukščiausius pasaulio ralio standartus“, – sako Justas Simaška.

Tokio lygio technikos Lietuvos ralio trasose nedaug – dominuoja lenktynėms modifikuoti anksčiau gatvėmis riedėję automobiliai ir tik vienas kitas nuo pradžios iki pabaigos lenktynėms konstruotas automobilis.

„Mes taip pat nuo to pradėjome. Pirmus 3 sezonus važiavome serijiniais modifikuotais BMW, tačiau po 2019 metų sezono turėjome apsispręsti – ar bandome šokti į aukštesnį lygį, ar liekame, kur esame“, – sprendimą atvežti naujausią R2 klasės automobilį į lietuviško ralio trasas paaiškina lenktynininkas.

Naujoji ekipažo automobilis – tik 2019 metais sukurtas ir „M Sport“ gamykloje nuo konvejerio nuvažiavęs automobilis, kurio pagrindu buvo sėkmingai „Pasaulio ralio čempionate“ važiuojantis „Ford Fiesta WRC“ modelis. Tiesa, ši „Fiesta R2“ jau ragavusi lenktynių - vieną sezoną ją vairavo Lenkijos lenktynininkė.

Automobilis teturi vos 1 litro 3 cilindrų variklį, tačiau turbinos pagalba išvysto net iki 200 AG galią ir pasiekia 290Nm sukimo momentą.

„Automobilio svoris – 1030 kilogramų, o pridėjus 5 bėgių sekvencinę greičių dėžę ir 3 kryptimis reguliuojamus amortizatorius pakaboje, gaunasi „sprogstamas“ derinys“, – aiškina J. Simaška.

Lietuvos ralyje – naujausios technikos debiutas
Foto: Asmeninins albumas

Aukščiausio lygio technika raliuose – tai ne tik lenktynininkų džiaugsmas, bet ir dar didesni įspūdžiai žiūrovams.

„Kaip bebūtų, sportas yra ir žiūrovams, o mes ir su BMW smagių vaizdų sukurdavom. Dabar rankose jau grynakraujis žvėriukas“, – šypsosi lenktynininkas.

Su tokiu automobiliu, be abejo, susiję ir gerokai didesni šio sezono sportiniai užmojai, tačiau jų lenktynininkai kol kas dar neatskleidžia.

„Ambicija didelė, turint omenyje, kad rimtai ralyje esame tik trečią sezoną. Tačiau dar nenorime anksčiau laiko apsiskelbti, todėl tikimės visą sezono planą paskelbti artimiausiu metu“, – pažadėjo J. Simaška.