Šį šeštadienį Kačerginės „Nemuno žiede“ – paskutinės šio sezono žiedinės lenktynės Lietuvoje. Tai pirmieji metai, kai „Ring Challenge“ organizuoja lietuviškus aukščiausios „Dynami:t“ lygos varžybas. Jie nepamiršo ir mėgėjų, tą pačią dieną lenktyniaus ir „Liqui Moly“ čempionato dalyviai. Su „Time Attack“ serija šeštadienį dėl 24 čempionų titulų kovos net 3 čempionatų dalyviai.

Didžiausias Lietuvos žiedinių lenktynių savaitgalis prasidėjo anksčiau nei įprastai ir visai neįprastoje vietoje – ne trasoje, o pačiame Kauno centre. Policijos pareigūnų ekipažo vedama spalvingų ir garsiai burzgiančių bolidų kolona apsukusi ratą aplink senamiestį išsirikiavo Kauno rotušės aikštėje.

Miestiečiams ir miesto svečiams tai buvo technikos paroda. O dalyviams – toli gražu ne vien pasišypsojimas prieš objektyvus, ten vyko ir techninė komisija. Išsirikiavusius automobilius išsamiai apžiūrėjo bene didžiausią autoritetą Baltijos šalyse automobilių sporto saugumo srityje turintis Egidijus Janavičius. Automobilių sportas pavojingas, avarijos įvyksta dažnai, tad vairuotojų saugumas – svarbiausia. Prieš kiekvienas lenktynes yra tikrinama be išimties kiekvieno lenktyninio automobilio saugumo įranga: saugos lankai, sėdynių ir diržų būklė, gesinimo sistemos.

Tiesa, tuzinas Kauno rotušės aikštėje išsirikiavusių automobilių – toli gražu ne visas „Ring Challenge“ dalyvių parkas. Tai net ne dešimtadalis dalyvių. Šeštadienį jų trasoje bus galima suskaičiuoti kone pusantro šimto. Į Kauno širdį suvažiavo mašinas pasiruošti spėję „Dynami:t“ Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato dalyviai, mat kai kurie vis dar triūsia garažuose, kad galėtų išlėkti į lenktynes. Štai, pavyzdžiui, Mantas Matukaitis į centrą atgabeno tik „Corvette Z06“, o BMW E46 GTR vis dar buvo atliekama širdies transplantacija. Lenktynininkas patikino, kad jau šiandien, penktadienį jo BMW dainuos trasoje.

Dalyviai į Kačerginę iš centro keliasi penktadienį. Nuo pietų čia vyks treniruotės, o 6 valandą vakaro prasidės kvalifikaciniai važiavimai, kurie išaiškins starto pozicijas šeštadienio lenktynėms. O jų rugsėjo 7 dieną bus net 8-ios.

"Ring Challenge" paradas Kaune / Eitvydo Kinaičio nuotr.

Visi 24 „Liqui Moly“ čempionato dalyviai maišysis viename sprinto važiavime. Aukščiausios „Dynami:t“ lygos sportininkai, kad kova būtų lygiavertė, bus išskirstyti į 3 važiavimus pagal dalyvių pajėgumą. Ir visi lenktyniaus po du kartus. Tad žiūrovų laukia 8 azarto ir artimos kovos kupini važiavimai. Nuo pat ankstyvo ryto ir per pertraukas tarp sprinto lenktynių per šimtą „Time Attack“ čempionato dalyvių stengsis kaip įmanoma greičiau pravažiuoti vieną 3,35 km ilgio „Nemuno žiedo“ trasos ratą.

Organizatoriai žiūrovams rekomenduoja atvykti priešpiet. Tuo metu jie pateks į patį karščiausią lenktynių sūkurį. Lygiai vidurdienį prasidės sprinto važiavimai. Trasoje įsikurs net kelios maitinimo įstaigos, erdvė vaikams, lenktynes padės stebėti profesionalūs komentatoriai. Bilieto kaina suaugusiam asmeniui – 10 eurų.