Kiekvienos drifto varžybos prasideda nuo dalyvių susirinkimo. Kitaip nei kitose sporto šakose, tai yra svarbiausia varžybų dalis, nes būtent čia dalyvis sužino kaip turės elgtis prie vairo. Detaliai apžvelgiamos visos trasos savybės, nupiešiama trajektorija, įvardijama kur, kada, kokiu kampu privalu važiuoti ir akcentuojami stiliaus aspektai, kurie bus matomi labiausiai – daugiausia taškų pelnys tokie veiksmai, kurie yra ant avarijos ribos.

Dalyvių susirinkimą veda ir taip užduotį varžyboms suformuoja fakto teisėjai – būtent jie stovės bokštelyje ir stebės, kaip jų užduotis vykdoma. Kaip ir dailiajame čiuožime, tai šio sporto ekspertai, dažniausiai buvę dalyviai. Driftas yra jauna sporto šaka, tad taisyklės kasmet tobulėja ir tai leidžia vis objektyviau vertinti dalyvių pasirodymus.

Nufilmuotame siužete iš esmės apžvelgiama kvalifikacijos procedūra: kaip dalyvis privalo elgtis tada, kai važiuoja vienas ir bando teisėjams pademonstruoti, jog jų užduotį geba įgyvendinti geriausiai. Dalyvių pasirodymas vertinamas 100 balų sistemoje, kiekvienas pilotas gauna du bandymus – geriausi rezultatai keliauja į porinius važiavimus, kur kvalifikacijos nugalėtojas susitinka su paskutiniu praėjusiu barjerą.

Jau šį savaitgalį Kačerginės „Nemuno žiede“ įvyksiantis „Liqui Moly UpHill Drift“ pareikalaus maksimalaus teisėjų susikaupimo – daugiau kaip trisdešimt dalyvių „Semi PRO“ lygoje reiškia potencialius Top-32 važiavimus, o 23 pavardės PRO lygos sąraše sufleruoja stiprias Top-16 kovas. Platesnę renginio informaciją galima rasti čia ir čia.