Klaipėdiečio 3 greičiausių iš eilės ratų vidurkis Rygos Bikerniekų trasoje yra 1:22.330 min. Tokį rezultatą jam pavyko pasiekti antru bandymu iš keturių galimų. Antroje vietoje įsitaisė kitas klaipėdietis, praėjusių metų atrankos nugalėtojas Matas Mendelis. Jo geriausias užfiksuotas vidurkis 1:22.428 min. Tai jau trečiasis sezonas, kai M. Mendelis patenka tarp 3 greičiausių atrankos dalyvių. Lukas Drungilas, kuris taip pat yra iš pajūrio, atrankoje šiemet yra trečias. Jo vidurkis – 1:22.611.

Greičiausias teniso treneris Lietuvoje

Jau pernai į finalą patekęs E. Žadeikis buvo tikra staigmena. Tada tik prieš kelis mėnesius į virtualias lenktynes jis „įsivėlė“ gavęs dovanų kuponą apsilankyti „Simuliatorių akademijoje“. Šiandien jis yra greičiausias „Dream 2 Drive“ čempionato atrankos dalyvis.

„Labai smagu atranką baigti pirmoje vietoje. Jaučiu šiokį tokį palengvėjimą, bet labai mažą. Žinau, kad kiti dalyviai dar neparodė savo geriausio tempo, todėl per anksti džiaugtis nenoriu“, – sakė E. Žadeikis.

Pusfinaliuose – vienas estas

Šių metų „Dream 2 Drive“ atranka nesulaukė didesnio dalyvių skaičiaus nei anksčiau. Tačiau visi vairuotojai labai patobulėję, o atranka pagal rezultatus buvo labai įtempta. 16 greičiausių dalyvių beveik „sutelpa“ į pusę sekundės. Jei šios atrankos vyktų tikroje trasoje, akimi tokie skirtumai būtų nematomi. Dar daugiau nei trečdalis dalyvių Bikerniekų trasoje atvažiuotų 2 sekundžių intervale.

Šiemet pirmąkart „Dream 2 Drive“ čempionate galėjo dalyvauti latviai ir estai. Kaimynai jau pirmosiomis atrankos savaitėmis labai rimtai pretendavo į TOP16. Vienu metų tarp kandidatų į pusfinalius buvo 2 latviai ir du estai. Vis dėlto paskutinėmis valandomis vykusiose sekundžių paieškose dominavo lietuviai. Į kitą etapą kartu su jais pateko estas Urmas Riis.

Neužtenka būti greitam

„Dream 2 Drive“ čempionatas turės naujovę, kurios iki šiol nebuvo. Gegužės 25-26 dienomis greičiausiųjų šešioliktukas turės atlikti specialius fizinio pasirengimo ir psichologinius testus. Po psichologinių ir fizinio pasirengimo testų TOP 16 dalyviai galės trumpam „pasimatuoti“ savo svajonę – lenktyninį „Dream 2 Drive“ komandos „VW Scirocco GT24“. Specialiai paruoštoje trasoje dalyviai turės įrodyti, kad važiuoti greitai ir tiksliai sugeba ne tik lenktynių simuliatoriuje.

Po savaitės, birželio 1-2 dienomis, jie pirmąkart virtualioje trasoje susitiks akis į akį. Dėl svarbių taškų jie važiuos kontaktinėse lenktynėse. Suskaičiavus visus lenktynių ir testų rezultatus į finalą pateks 8 greičiausi ir labiausiai tikroms lenktynėms pasiruošę dalyviai.

Greičiausiųjų aštuonetas susirungs birželio 8-9 dienomis. Daugiausiai laimėjimų surinkęs lenktynininkas oficialiai taps naujuoju Baltijos šalių virtualių žiedinių lenktynių „Dream 2 Drive“ čempionu. Kartu su prizu jis gaus lenktynininko licenciją, visą lenktynėms reikalingą aprangą, asmenines automobilių sporto trenerio Jono Dereškevičiaus pamokas ir vietą profesionalioje lenktynių komandoje „Dream 2 Drive Junior“. Su ja ir „Volkswagen Scirocco GT24“ automobiliu naujasis virtualių lenktynių čempionas dalyvaus svarbiausiose šių metų Baltijos šalių lenktynėse.