Trijų visureigių lietuvių desantas auštant jau raižė kopų keteras – 10 Dakaro ralių įveikusio Antano Juknevičiaus vedami, jie ieškojo geriausios vietos stebėti smėlynais lekiančius „Abu Dhabi Desert Challenge“ dalyvius, o po kelių valandų jau judėjo kito punkto link. Po ilgos dienos kopose su nuotykiais, komanda patraukė viešbučio link, tačiau romantišką nuotaiką sutrikdė skambutis, kitame gale – varžybų lyderių „Overdrive“ komandos vadovas su pagalbos šauksmu.

„Visą dieną prabuvus ant saulės, pasikapsčius normaliai norisi užbaigti dieną šalto gėrimo bokalu prie baseino. Nepaisant to, Jean Marcas prašė išgelbėti lenktynes – jų lenktynininkas Yazeedas Al Rajhis sulūžo kopose likus gal 30 km iki finišo. Nebūtume Dakaro ligoniai jei nepadėtume, kad ir naktį – juk jau įpratę, – nuotaikingą istoriją pasakoja A. Juknevičius. – Vienas ekipažas važiavo paimti mechanikų, kitas – pastatyti automobilį patogiai – gedimai rimti, tai 100 val. bauda jau garantuota bet kuriuo atveju. Mechanikai sutaisė reduktorių, hidraulines kojas, o lyderį nuvežėm į bivaką. Beliko kažkam parvairuoti naktį per kopas, tai spėkit, kam.“

Antanas Juknevičius Saudo Arabijojea
Foto: Komandos archyvas

Apie vidurnaktį aklinoje tamsoje didžiulėse JAE kopose A. Juknevičius surengė pirmus testus su dar kol kas tik svajonėse esančiu naujos kartos „Overdrive“. Grįžusį į stovyklą lietuvį pasitiko komandos vadovas, kuris iškart pažėrė padėkų ir pasiūlymų – smagiai pasijuokę ir atsisakę bet kokių padėkos dovanų, lietuviai 3-ią nakties iškeliavo į viešbutį.

Kitą vakarą stovykloje Saudo Arabijos talentas Yazeedas Al Rajhis, po gedimo užėmęs pirmą vietą etape, ir Lietuvos Dakaro vilkas Antanas Juknevičius juokavo, kad arabas liko skolingas. Tačiau vienos iš 10-ies turtingiausių ir įtakingiausių Saudo Arabijos šeimų atstovas atsiskaitė iškart, atskleisdamas viešą paslaptį su garantija.

Antanas Juknevičius Saudo Arabijojea
Foto: Komandos archyvas

„Vietinis, galima sakyti, Saudo Arabijos atstovas mums patvirtino – „A.S.O.“ ir šalies valdžia jau pasirašė sutartį dėl 2020 metų Dakaro ir 10 metų plano – iki 2030 m. sunkiausios pasaulio varžybos vyks Arabijos pusiasalyje, – laukiamiausią metų naujieną atskleidžia Antanas Juknevičius. – Mums tai – labai gera žinia, ką tik pasitreniravom šiose dykumose, išbandėm naują techniką. Dabar beliko tik Dakaro fanams ruoštis – pirkti bilietus ir planuoti keliones.“