Kovo 30 dieną, šeštadienį, Kaune, „Park Inn by Radisson“ viešbučio konferencijų salėje nuo pat 11 valandos ryto iki vakaro įsikurs profesinio mokymo mokykla lenktynininkams, kur automobilių sporte pasižymėjusios asmenybės dalinsis savo patirtimi tiek su esamais, tiek su būsimais lenktynininkais.

„Šiemet mes organizuojame net 4 „Ring Challenge“ etapus. Du – aukščiausios lygos „Dynami:t“ Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato etapus, ir dar dvi C lygio „Liqui Moly“ Lietuvos mėgėjų žiedinių lenktynių čempionato varžybas automobilių sporto naujokams. Mes pradėjome savo veiklą orientuodamiesi į pradedančiuosius, norime populiarinti šią sporto šaką ir pritraukti čia kuo daugiau dalyvių. Jaučiame pareigą juos nukreipti teisingu keliu, o kelias į automobilių sportą prasideda toli gražu dar ne trasoje. Tad suorganizavome tokius mokymus, kurie, tikimės, padės tiek pradedantiesiems, tiek jau patirties sukaupusiems lenktynininkams“, – sakė „Ring Challenge“ organizatorė Ugnė Rukšėnaitė.

Bene didžiausią autoritetą Lietuvos automobilių sporto bendruomenėje turintis techninių reikalavimų specialistas Egidijus Janavičius papasakos, kaip teisingai reikia paruošti automobilį, kad šiuo būtų saugu lenktyniauti, atidarys per ilgą sportinių automobilių vertinimo karjerą surinktą blogų pavyzdžių kraitį ir pasidalins geraisiais.

Egidijus Janavičius
Foto: Organizatoriai

Prie mikrofono taip pat stos vienas greičiausių lenktynininkų Lietuvoje jonas Gelžinis, kuris net 7 kartus laimėjo 1000 km lenktynes Palangoje. „Jutos“ atstovas klausytojams pasakos apie padangų svarbą greičiui bei jų subtilybes.

Jonas Gelžinis
Foto: Organizatoriai

Lenktynės – brangus malonumas. Ypač pasiruošimas joms bei treniruotės. Tačiau XXI amžiaus technologinis progresas leidžia siekti rezultatų pigiau ir greičiau. „Simuliatorių akademijos“ įkūrėjai ir vyriausieji instruktoriai Laurynas Černeckas ir Ignas Abečiūnas supažindins dalyvius su galimybe treniruotis ir netgi lenktyniauti virtualiai. Vaikinai paaiškins kaip teisingai prie kompiuterio ekrano susikurti savo asmeninę virtualią realybę ir kokius įgūdžius geriausia treniruoti prie simuliatoriaus vairo.

Laurynas Černeckas
Foto: Organizatoriai

Galiausiai, kad ir kaip neteisingai tai galėtų nuskambėti, tačiau rezultatai trasoje tiesiogiai priklauso nuo investicijų dydžio. Kuo daugiau pinigų investuosi, tuo greičiau važiuosi. Tokia ta techninių sporto šakų realybė. Progresas dažnai sustoja pasibaigus asmeniniams pinigams. Tačiau jį gali paspartinti partneriai.

Mantas Matukaitis
Foto: Organizatoriai

O šioje srityje bene daugiausiai kompetencijos turi „Dynami:t Energy Racing“ projektą užkūręs Mantas Matukaitis. Šiemet geriausio rinkodaros ir marketingo vadovo Lietuvoje titulą pelnęs „Volfas Engelman“ atstovas turi patirties visose įmanomose verslo bendradarbiavimo su sportu pusėse: tiek sportininko, tiek rėmėjo, tiek lenktynių organizatoriaus. Mantas Matukaitis su lenktynininkais pasidalins savo patirtimi ir praktika, paaiškins, kaip reikia ieškoti rėmėjų ir kaip reikia dirbti su partneriais.