„Renginio vedėjai mane pavadino šios šventės „kaltininku“, tačiau aš juos noriu pataisyti – šventę sukūrė visi čia atvykę žmonės, savo entuziazmu ir užsispyrimu keliantys viso motociklų sporto populiarumą bei prestižą Lietuvoje, o šios šalies vardą – ir visame pasaulyje. Mes esame dėkingi visiems čia susirinkusiems, taip pat tiems, kurie negalėjo atvykti ir tiems, kurie per plauką liko iki apdovanojimų pakylos – tikiu, kad kitais metais jiems seksis dar geriau“, – savo sveikinimo kalbą pradėjo LMSF prezidentas R. Benediktavičius.

Įdomūs ne tik lietuviams

Išskirtiniu dėmesiu apdovanojimų ceremonijoje buvo pagerbtas „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionatas“. Šios varžybos šiemet pakeitė kryptį ir, LMSF bei partnerių pastangomis, daug investavo į komunikaciją, o tai pamažu atsiperka – tą įrodo augantis ne tik lietuvių, bet ir užsieniečių dalyvių kiekis.

Kartu su motociklų kroso čempionato prizininkais buvo apdovanoti ir kitų sporto šakų: pirmą kartą šiemet organizuoto motodrago, supermoto, plento žiedo ir kitų čempionatų nugalėtojai.

Sportininkai varžybose dalyvauja atstovaudami komandoms – jų indėlis į motociklizmo augimą Lietuvoje yra sunkiai išmatuojamas. Supermoto varžybose daugiausia taškų surinko „Sūduvos motokroso klubo“ komanda, plento žiedo – „CRmoto racing team powered by Liqui Moly“, enduro sprinto, „Cross Country“ ir enduro – „Kilobaitas Racing Team“, o „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato“ – „Utena Racing School“.

Dėmesys pasiekimams užsienyje

Visos Lietuvos dėmesys jau greitai bus nukreiptas į kitą Atlanto vandenyno pusę – sausio mėnesį Peru vyks Dakaro ralis. Jame savo dalyvavimą jau patvirtino du motociklininkai iš Lietuvos – trečiąkart maratone savo jėgas bandysiantis B. Bardauskas ir daugkartinis šalies motokroso bei enduro čempionas A. Gelažninkas. Abu jie buvo pakviesti ant apdovanojimų scenos, kur LMSF jiems įteikė simbolines vėliavas bei palinkėjo gero starto 2019-aisiais.

Beje, A. Gelažninkas šiemet, be kelių varžybų užsienyje, spėjo pasirodyti ir tėvynėje. Lietuvos enduro čempionato E2 klasėje, Lietuvos „Cross Country“ čempionato „Enduro“ klasėje bei komandinėse Baltijos šalių enduro ralio varžybose, „Hard enduro“ klasėje kartu su Andriumi Mitkevičiumi, sportininkas užėmė pirmąsias vietas.

B. Bardauskas Lietuvai taip pat nusipelnė ne tik dalyvavimu Dakaro ralyje – jis organizavo Lietuvos „Cross Country“ čempionato ir taurės etapą naujoje Vilniaus „Perkūno“ trasoje, kurią pats ir administruoja.

Pirmosios motociklų mokyklos

Lietuvai 2018-ieji išskirtiniai ir dar vienu aspektu – šalyje atsidarė pirmosios motociklų mokyklos. Jos ne tik padeda vaikams siekti sporto aukštumų, bet ir prisideda prie bendros motociklizmo kultūros augimo.

Ant scenos lipo ir daugkartinis Lietuvos čempionas, šiuo metu dalyvaujantis pasaulio čempionate MXGP Arminas Jasikonis. Jis įteikė „Vilniaus motosporto mokyklos“ įkūrėjui Rimgaudui Rutkauskui skirtą padėką, kurią priėmė kitas jos atstovas – Raimonds Machrov.

Speciali padėka už įsteigtą „Superbike vaikų akademiją“ skirta „Coffee Racers“ klubo prezidentui Adomui Dautartui. Vaikų ugdymas nėra vienintelis akademijos tikslas – klubas tikisi per tokias iniciatyvas atkreipti dėmesį į motociklininkus, populiarinti šias transporto priemones ir didinti eismo saugumą keliuose.

Lietuva pristatyta užsieniečiams

Šalyje šiemet vyko 2 renginiai, sulaukę kelių šimtų dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio valstybių.

Išskirtinio dėmesio susilaukė „FIM Rally Trakai“ organizatoriai. Daugiau nei 700 dalyvių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių sulaukęs renginys bei pagrindinė jo organizatorė Rima Biliūtė susilaukė padėkos už puikiai suorganizuotą savaitgalį.

Daugiau nei 900 dalyvių sulaukė kasmetinis „Ryterna Modul Mototourism Rally“ – jo metu motociklininkai aplanko gražias Lietuvos vietas, susipažįsta su šalies istorija. Renginio organizatoriai Birutė Vaitkutė ir Markas Dolgovas teigia, kad jų noras yra kuo plačiau pristatyti šalį ir jos žmonėms parodyti tokias įdomybes, kurių jie patys nebūtinai pastebėtų.

Metų mototuristų komanda pripažinta 2018-aisiais iš dvejų metų trukmės kelionės aplink pasaulį grįžę Linas Mockevičius ir Asta Dovydėnaitė. Jie motociklais nuvažiavo daugiau nei 100 tūkst. km.