Kitaip nei Lietuvos plento žiedinių lenktynių čempionate, „BMA“ čempionate taškus renka dalyviai iš visų Baltijos šalių, tad konkurencija – kur kas stipresnė. „BMA“ asociacijos įkūrėjų teigimu, asociacija jau viršijo sau iškeltus lūkesčius ir ne tik startavo su ganėtinai stipriu čempionatu, bet ir suvienijo Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkus. Daugiau nei 120 narių vienijanti asociacija džiugina idėjos autorius: tikimasi, kad sportas ir motociklų vaikymas trasoje paskatins motociklų sporto entuziastus rinktis legalias ir kur kas saugesnes vietas palakstymams.

Organizatorių teigimu, retai naują trasą panosėje turintys sportininkai iš Estijos įkelia koją į Kačerginės „Nemuno žiedą“. Būtent Estiją „BMA“ paskutiniame čempionato etape atstovaus Germo Blankas su broliu Andry Blanku. A. Blankas šiuo metu čempionato metinėje įskaitoje „B1000“ klasėje užima antrąją vietą, vienu tašku nusileisdamas tik Mindaugui Malūkui. Jo broliui Germo Blankui priklauso antroji vieta „C1000“ įskaitoje ir iki pirmoje vietoje esančio Argo Valdeko sportininkui trūksta vos 6 taškų. Todėl tik paskutiniame etape taps aišku, ar Estijos sportininkams pavyks užkopti į pirmąją vietą ar jie liks antroje.

Čempionai neaiškūs iki pat pabaigos

Neaiškūs ir kitų „BMA“ čempionato klasių nugalėtojai. Kaip teigia etapo organizatoriai, pirmoje „Street- street“ klasėje esantis Kornelijus Survila paskutiniame šeštadienį įvyksiančiame etape dalyvauti negalės. Tai – puiki proga Aleksejs Porazenko pakovoti dėl pirmosios vietos. Šiuo metu sportininkas nuo pirmosios vietos atsilieka 22 taškais, o pirmosios vietos nugalėtojas etape juos gaus 25.

„Street- Superbike“ įskaitos lyderis, besiruošdamas finalui, treniruotės metu sudaužė motociklą ir iki šiol nėra aišku, ar jam pavyks savo plieninį žirgą suremontuoti. Nuo jo vos 17 taškų atsiliekantis Giedrius Burnovas dar gali neprarasti vilties dėl pirmosios vietos „BMA“ čempionato „Street- Superbike“ klasėje.

„C600“ įskaitoje 1-ąją ir 2-ąją vietas skiria vos 20 taškų ir paskutinio etapo metu dar gali daug kas pasikeisti. Šiuo metu pirmoji vieta priklauso Laimonui Gumbelevičiui, o jam į nugarą kvėpuoja Artjoms Veselovs. „B600“ klasėje Paulius Lubas užima lyderio poziciją ir 6 taškais pirmauja prieš Mantą Urmoną. „Senior TT“ klasėje vienvaldžiu lyderiu išlieka Kęstutis Stankūnas.

Panašu, kad šis pirmasis „Baltic Motorcyclists Association“ čempionato sezonas baigsis tik kartu su paskutiniais finišo vėliavos mostais. Finalinės kovos vyks rugpjūčio 18 dieną, Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje.