Techninė komisija – kiekvienų varžybų pradžioje būtina procedūra, mat organizatoriai privalo įsitikinti, jog dalyvių automobiliai atitinka tų klasių techninius reikalavimus, kokioms jie yra užregistruoti. „Samsonas Rally Rokiškis“ techninės komisijos pirmininkas – vienas labiausiai patyrusių sportinės technikos ekspertų Lietuvoje – Egidijus Janavičius, teigiama ralio organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Darbą techninėje komisijoje ketvirtadienio vakarą pradėjęs specialistas sutiko papasakoti, kokius įrankius jis naudoja ralio automobilių tikrinimui. Dauguma jų čia tokie, kurių tikrai nerasite eiliniame garaže. Beje, kai kuriuos iš šių įnagių Egidijui Janavičiui teko pasigaminti pačiam. Techninės komisijos pirmininkas pademonstravo, kokiu būdu galima išmatuoti variklio cilindro skersmenį jo net neardant. Įlįsti į variklį naudojant šį savadarbį įrankį įmanoma per uždegimo žvakės angą.

„Samsonas Rally Rokiškis“ techninėje komisijoje patys pirmieji apsilankė svečiai iš Rusijos, 21-uoju numeriu ralyje startuosiantys Damiras Iakvashevas ir Aleksejus Bashmakovas. Jų kelionė iš Sočio į Rokiškį nusidriekė net 2500 kilometrų. Rusai į Lietuvą atsigabeno visais ratais varomą BMW M3X. Kaip jie patys teigia, tai analogiškas automobilis tokiam, kokį anksčiau susikonstravo Martynas Samsonas.

Netrukus po šio ekipažo į techninę komisiją atvyko ir suomiai su „Citroen DS3 R5”, o vėliau patikrinimui ėmė rinktis ir ekipažai iš Lietuvos bei kitų šalių.

Po šių formalumų komandos galės ramiai laukti rytojaus. Šiandien dalyviai užsirašė greičio ruožų stenogramas, o šiai procedūrai laiko jie turės dar ir rytoj. Nuo 10.30 val. prasidės bandomasis greičio ruožas, o jau 14 val. „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos bus pradėtos oficialia atidarymo ceremonija.