„Pakruojo trasa šiai dienai yra viena sudėtingiausių – joje motociklininkai daro didelius šuolius, trasoje yra daug kitų technikos reikalaujančių elementų. Vėl lauksime nemažai svečių iš kaimyninių šalių – Lietuvos čempionatas vis populiarėja ir yra gerai girdimas Latvijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje ir kitose šalyse. Iš viso renginyje turėtų būti daugiau nei 200 dalyvių“, – pranešime spaudai teigia Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) prezidentas Robertas Benediktavičius.

Pasaulinio lygio lietuviai nepamiršta trasų namuose

Ar pavyks Domantui Jazdauskui išlaikyti lyderio poziciją MX1 klasėje? Pirmame etape Vilniaus rajone jis nusileido tik laikinai Lietuvoje pasirodžiusiam ir savo dėmesį į pasaulio čempionatą koncentruojančiam Arminui Jasikoniui. Antrame etape Šiauliuose, Aleksandrijos trasoje jam neprilygo niekas, tad po dviejų „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato“ etapų D. Jazdauskas turi surinkęs 94 taškus.

Pakruojyje vyks geriausių šalies motokrosininkų kovos
Foto: Organizacijos nuotr.

Antroje vietoje MX1 klasėje žengia Nerimantas Jucius, čempionato etapuose užėmęs atitinkamai ketvirtą ir antrą vietas bei turintis 80 taškų. Trečias – Justinas Drapanauskas (5 ir 3 vietos). Pirmame etape trečią vietą užėmęs Arnas Milevičius, be abejonės, norės atsirevanšuoti už nesėkmę Aleksandrijoje, kur patyręs traumą nesurinko nei vieno taško ir įrodyti, jog šių metų čempionate jis dar gali kovoti dėl prizinės vietos. Tiesa, jo dalyvavimas Pakruojo etape vis dar neaiškus.

MX2 klasėje po dviejų etapų pirmas – svečias iš Latvijos Niks Niklavs Suna, jis surinko 91 tašką. Antrame etape jis nusileido tik Lietuvoje laikiniai viešėjusiam Dovydui Karkai – pastarasis savo dėmesį taip pat koncentruoja į varžybas užsienyje. Jis šiemet debiutavo Vokietijos ADAC motokroso čempionate, tad Lietuvos etapuose pasirodo tik kai šie nesutampa su jo pagrindinėmis varžybomis. Artėjantį savaitgalį jis bus Lietuvoje ir pasiruošęs jeigu ne kovoti dėl aukščiausių pozicijų viso sezono įskaitoje, tai bent jau sudrumsti ramybę kitiems MX2 klasės dalyviams.

Antras MX2 klasėje yra Nojus Gasiūnas (77 taškai), trečias – dar vienas latvis Valters Logins (65 tašk.).

Pakruojyje vyks geriausių šalies motokrosininkų kovos
Foto: Organizacijos nuotr.

Mažiau žinoma klasė, bet intrigos daugiau

Kitose motociklų klasėse intrigos toli gražu nėra mažiau. Netgi priešingai.

Pavyzdžiui, motociklų su varikliais iki 125 kub. cm klasėje po dviejų etapų pirmą poziciją užima Mairis Pumpurs iš Latvijos, tačiau jo lyderio kėdė netvirta. Jis surinkęs 92 taškus ir vos keturiais pirmauja prieš savo tautietį Ralfsą Edgarsą Ozolinšą, o šis dviem atitrūkęs nuo Erlando Mackonio.

Motociklų su priekabomis čempionate po dviejų etapų lyderio poziciją užima Janis Jegorovs ir Peteris Jegorovs. Nuo 84 taškus surinkusių latvių dueto vos vienu atsilieka lietuviai Mantas ir Rytis Kišūnai. Dar trimis – Tomas Baltušis ir Tadas Natka.

Pakruojyje vyks geriausių šalies motokrosininkų kovos
Foto: Organizacijos nuotr.

Pakruojyje vyks ne tik aukščiau paminėtų, bet ir kitų klasių važiavimai: jaunųjų motokroso atstovų, dalyvaujančių su 50, 65 ir 85 kub. cm variklius turinčiais motociklais, MX1 bei MX1 pradedančiųjų bei mėgėjų, veteranų ir kitos. Daugelyje klasių yra aiškūs 4–5 lyderiai, tačiau kokias jie vietas užims galutinėje sezono įskaitoje, atspėti neįmanoma. Todėl kiekviename iš penkių etapų iškovoti taškai – aukso vertės. Viename „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato“ etape motociklininkas daugiausia gali surinkti 50 taškų.