Užstrigo pelkėse

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, „Ladoga Trophy“ – vienos iš sunkiausių bekelės lenktynių pasaulyje, kurių maršrutas driekiasi aplink didžiausią Europoje Ladogos ežerą. Iš viso dalyviams per 8 dienas tenka įveikti 1200 km, iš kurių 300 km specialiaisiais ruožais. Neatrodo ilgas pasivažinėjimas savaitei, bet dalyviams tenka važiuoti visiška bekele, per purvynus ir sunkiausiai įveikiamas vietas. O Ladogos apylinkės garsios nesibaigiančiomis pelkėmis.

„Labiausiai fiziškai išvargina pelkės. Automobilis per jas nevažiuoja, paeiti neįmanoma. Kai automobilis prasmenga, ištraukti jį ypatingai sunku. Medžių aplink nėra, nėra už ko užkabinti troso. Naudojame inkarus. Kartais norint pajudėti 30 metrų reikia dirbti visą pusvalandį“, – įspūdžius papasakojo V. Paškevičiaus šturmanas A. Matulionis, pirmą kartą dalyvavęs Ladogos maratone ir pripažinęs, kad jis buvo sunkesnis nei tikėjosi.

Sunkesnis jis buvo ir vienam greičiausių bekelės lenktynininkų iš Lietuvos V. Paškevičiui. 4-oji vieta jo tikrai netenkina, o viso maratono metu jis turėjo kovoti su lūžtančiu automobiliu.

„Ladoga pasibaigė, rezultatas mūsų nedžiugina. Teoriškai galėjome būti ant podiumo, bet gedimai padarė savo. Priimsim šią pamoką, ruošimės kitiems iššūkiams. „Trophy raid“ tipo lenktynės greitėja ir sunkėja. Joms reikia patikimesnės technikos“, – po varžybų kalbėjo mechanikams miegoti neleidęs V. Paškevičius.

„Ši Ladoga buvo kaip niekada sunki. Vaido automobiliui ji jau antroji. Automobilis lūžo tiek per pirmąją, tiek dabar. Vaidas važiuoja dėl geriausio įmanomo rezultato ir automobilių nesaugo. Tad reikia daug dirbti ir remontuoti. Paprastai apsižiūrėti mašiną galima per 2-3 valandas. Bet šiemet kiekvieną dieną jį krapštėme iki pat ryto. Dažniausiai lūždavo galinių amortizatorių laikikliai. Galinė pakaba prastai suderinta, nesustyguota, neatlaiko krūvių“, – aiškino mechanikas Donatas Uždavinys.

Užtikrintai pirmi

O kėbulinių automobilių EURO klasėje, besivaržančioje kitose trasose, su „Nissan Patrol“ automobiliu važiavęs pasvaliečių T. Gužausko ir G. Gaspariūno ekipažas nepaliko vilčių savo varžovams ir užtikrintai, su 9 valandų atotrūkiu, laimėjo pirmąją vietą.

„Visus tikslus pateisinome su kaupu. Aukščiausi tikslai pasiekti, buvo net lengviau nei tikėjomės. Mes pasiruošėme šioms varžyboms labai stipriai, turėjome sustyguotą komandą, kurioje visi darė savo darbus, mes tiesiog vairavom. Turėjome labai gerai paruoštą automobilį iš techninės pusės, per visą maratoną nepakeitėme nei vienos detalės, nesulaužėm jokių techninių mazgų“, – kalbėjo T. Gužauskas.

„Tiesą sakant nesitikėjau pirmos vietos. Geriausiu atveju trečiosios. Bet automobilio tobulinimo darbai pasiteisino ir nesunkiai nugalėjome. Be to, šiemet važiuoti buvo gerokai lengviau, nes trasos buvo sausos ir galėjome greitai lėkti“, – džiaugėsi G. Gasparūnas.