BaTCC serijoje – ir aiškūs lyderiai, ir įnirtingos kovos

Nacionalinėje latvių čempionato klasėje pirmąją vietą solidžiu taškų skirtumu užsitikrino Janis Vankas. Tai ne tik greitas, bet ir puikiai visiems pažįstamas lenktynininkas ir daugkartinis laimėtojas. Panaši situacija ir „Super 1600“ klasėje, kur lyderio pozicijoje – jaunas lenktynininkas Janis Seskas.

Tačiau, štai, antros-ketvirtos vietų laimėtojai dar nėra visai aiškūs. Panašu, kad būtent paskutiniojo etapo metu ir paaiškės, kuris iš Beate Klipa, Igorio Zubkovo bei Dmitrijaus Savatejevo kompanijos lips ant apdovanojimų pakylos kartu su J. Sesku.

BTC1 klasėje, vienvaldžiu lyderiu būtų galima įvardinti visą sezoną puikiai lenktyniavusį estą Peeterį Peeką, o štai iškart už jo sezono lyderiais iki paskutinio etapo vis dar gali būti įvardijami to paties klubo nariai Edvinas Mardosas ir Julius Skirmantas, praeito etapo metu abu patyrę ganėtinai skausmingas avarijas.

BTC2 klasėje lyderių pozicijos priklauso lietuviškam duetui: Alvydas Malakauskas džiaugiasi pirmąja vieta, o už jo iškart – čempionato naujokas Nerijus Malasevičius. Trečioje vietoje – Nikolajus Griazinas, kol kas pasirodęs tik viename etape, ir jam ant kulnų lipantis Ramūnas Čapkauskas bei jo naujasis „BMW M3 e46“.

Paskutiniai automobilių žiedo čempionatų startai – Rygoje
Foto: Organizatorių nuotr.

„Baltic Open“ (BO) klasėje lietuvių nematyti: lyderio pozicija džiaugiasi „Chevrolet Camaro“ vairuotojas Raimo Kesseli, kol kas antroje vietoje – Mika Virtanenas ir jo „Renault Megane Trophy“, bei iškart už jo esantis dar vieno „Camaro“ vairuotojas Raivo Haalas.

BGT klasėje, greičiausiųjų trejetukas priklauso lietuviams: lyderio pozicijoje – Saulius Beržis, antroje vietoje – Ernesta Globytė, o trečioji vieta priklauso Mariui Dijokui. Ar taip pat trejetas atrodys ir sezonui pasibaigus, dar sunku prognozuoti, taškų skirtumai tikrai neatrodo neįveikiami.

„4h endurance“ čempionate – dar daug nežinomųjų

Šioje čempionato serijoje nereiktų suskubti dalinti apdovanojimus ir titulus. Tiek Baltijos šalių 4 valandų, tiek „Lietuvos Startline Endurance“ čempionatuose dar visi taškai tikrai nesudėti. Bendroje įskaitoje vienvalde lydere tapusi „diesel“ klasės atstovė „Rimo“ komanda gali žvelgti į iškart už jos verdančias kovas dėl antros-ketvirtos vietų.

Itin mažu taškų skirtumu viena nuo kitos atsiliekančios čia rikiuojasi „Lexus Team LT“, „Rotoma Racing“ bei „Zvaigzne Motorsport“ komandos. Tiesa, „Lexus Team LT“ ir „Rotoma Racing“ kovoja ne tik dėl antrosios ir trečiosios vietų absoliučioje įskaitoje, bet ir dėl lyderio pozicijos savo klasėje.

Įtampa juntama ir itin šį sezoną gausioje dyzelinių automobilių klasėje. „AEGN Racing“ komanda, užimanti antrąją vietą klasėje, yra visai nedaug teatsiplėšusi nuo „Telšių statybos“. Pastarąją komandą ir jų pirmos serijos BMW vejasi „Sparti reklama“ su „VW Golf“ ir „Zvaigzne Motorsport“ su BMW.

Panaši situacija ir A2000/A3000 jungtinėje klasėje: ten dėl itin svarbių taškų čempionate kovoja „RM klubas“, „Juta Bauer“ ir „Greičio akademija“ komandos. Šis sezonas ganėtinai sėkmingas „Alfa Romeo“ klubui, spėjusiam užsitikrinti pirmąją vietą klasėje.

Visas komandas skiria itin mažas taškų skirtumas, tad panašu, jog kovų ir galutinių sąskaitų suvedimų paskutinio etapo metu tikrai neturėtų trūkti. Paskutinės čempionatų kovos užvirs spalio 8-9 dienomis Bikierniekų trasoje Rygoje.